Archiv pro rubriku: Sport

medicine-ball-1575315_640

Balanční kámen pro pohyb s dětmi hravou formou

Chtěli byste děti zapojit do sportovních aktivit, ale jsou ještě moc malé na to, aby s vámi běhaly, jezdily na kole či lezly po skalách? Začněte zlehka a klidně i během deštivých dnů. Spoustu zábavy si doma užijete s balančními kameny.

I doma se dá vybudovat hravá tělocvična, která bude děti určitě bavit. Nemusíte za ni přitom utratit spoustu peněz. Slyšeli jste už někdy o balančních kamenech?


Balanční kameny, kuličky a hvězdy

Tato pomůcka je vhodná pro děti od tří let, kterým pomáhá najít správný balanc. Balanční kámen by se dal svým způsobem přirovnat k BOSU. Dá se otočit na dvě strany a podle toho může dítě balanc trénovat na obou z nich. V sadě je kamenů víc, takže může stát každou nohou na jednom, na kamen si sednout či si na něj položit ruce a zapřít se.

Modré kameny jsou doplněné o červené kuličky a žluté hvězdy, to všechno do sebe pasuje, takže dítě kromě rovnováhy procvičuje i jemnou motoriku. Balanční kameny jsou určeny především pro podporu:

· Rovnováhy dětí, pokud děláte cviky na přenášení váhy,

· Koordinaci dětí, jestliže se dítě pohybuje na dráze z hvězd a kamenů,

· Vestibulární vývoj dětí, pokud se otáčí na kameni vsedě.

Jde o velmi jednoduché prvky, které však mají spoustu využití. Stačí trocha kreativity a vymyslíte hromadu cvičení a her.

Prvky do domácí tělocvičny

A je ještě spousta dalších jednoduchých prvků, s nimiž si děti doma vyhrají. Nevěřili byste, kolik zábavy zajistí gymnastické míče. Děti je milují, přitom takový míč stojí pár stovek.

Naši nejmenší nás rádi napodobují, proto se nebojte s nimi zkusit i nějaké „dospělácké“ cvičení. Vyrábí se například i dětské plastové činky.

Nezapomeňte dětem vštípit, jak důležitá je regenerace. Rády si pohrají s masážním válcem, masážními ježky a podobnými pomůckami. Ukažte jim, že cvičení je zábava.

úsporné LED světlo

LED světla jsou moderním způsobem osvětlení jakéhokoliv prostoru

Bez možnosti si ve tmě svítit žárovkami si už náš život neumíme představit. Historie žárovek s wolframovým vláknem není zase tak dlouhá. Psát se začala teprve ve druhé polovině 19. století. Až do dneška ušly pořádný kus cesty. V současné době v rámci ekologických opatření prim hrají žárovky úsporné. Proč byste si měli pořídit třeba LED světla? Celý příspěvek

investice do sportovního sázení

Sportovní sázení může být dobrá investice

Sázení je v jistém ohledu podobné jako investice a obchody s akciemi,a tak byste k němu měli také přistupovat. Nejde o to, sázet nazdařbůh vysoké částky a doufat že to vyjde. Takhle to dělá většina sázejících, a většina z nich akorát přichází o peníze. Úspěšný sázkař k celému problému přistupuje zcela jinak. Investuje své peníze do sázek s rozmyslem, zvažuje riziko a porovnává je s výškou kurzu. I tak samozřejmě nevyhraje vždy – stejně jako při investování do akcií na burze. Pokud však má správnou taktiku sázení, své sázky diverzifikuje a využívá důsledný money management, jeho výhry v kurzovém sázení budou vyšší než prohry a jeho sázkový kapitál poroste. Celý příspěvek

basketbalové dresy

Zapomenou děti sportovat?

Jak všichni víme, doba není jednoduchá. Pandemie coronaviru si vybírá své daně v řadách nejvyšších. V první řadě jde o lidské životy a lidské zdraví. V druhé, ale neposlední, řadě jsou to naše návyky, jež vždy dělaly náš život pestřejším i veselejším. Patří mezi ně kultura, setkávání se s přáteli, výlety a poznávání světa i veškeré volnočasové aktivity. Odborníci z řad lékařů i učitelů se shodují, že absence těchto důležitých proměnných může mít za následek nepříjemné dopady na fyzickou kondici, zdraví a psychiku dospělých i celé generace dětí. Celý příspěvek

Fjällräven

Příroda jako zdroj inspirace

Funkčnost je klíčovým prvkem pro oblečení na venek. Ať se chystáte na vysokohorskou túru či několikadenní přechod s přespáním pod širým nebem, neobejdete se bez vysoce promyšleného oblečení, jež je nejen skladné, ale zároveň odolává povětrnostním vlivům a vyznačuje se vysokou životností. Skandinávská značka má za sebou dlouhou historii sahající do roku 1950. Stěžejní materiály jsou inspirovány přírodou, proto se používají například přebytky vlny či materiál G-1000. Ten prokazuje svou všestrannost a kvalitu v mnoha extrémních situacích. Ani dnes značka neupouští od osvědčené kvality, již navíc rozvíjí a využívá pro další módní kousky i doplňky. Celý příspěvek

sportovní batoh

Co kdybyste si vymysleli vlastní batoh?

Představa, která se stává skutečností díky počínání nadšenců pro sportovní příslušenství. Venku se totiž neobejdete bez vybavení pro cyklistiku, vysokohorskou turistiku či překonávání terénu dalšími způsoby. Každý, kdo rád vyráží do přírody třeba jen na procházku či s sebou vleče cepíny, helmu, spacák anebo lavinovou sondu, ocení praktické řešení batohu, kam se dá vše pohodlně uskladnit a přitom nepociťovat bolest zad.

Batoh na kolo i do přírody

Moderní sportovní batoh navržený zkušenými sportovci a špičkami ve svých disciplínách se může pyšnit technickým zpracováním do posledního detailu. Zvolit si smíte z několika velikostí provedení, přičemž oceníte modulární řešení. To znamená, že outdoor batohy si poskládáte podle svých představ tak, aby vyhovovaly vašim potřebám během náročných aktivit venku. Pro značkové je typická robustní konstrukce s důrazem na chytré detaily. Díky tomu budete nadšeni z voděodolné kapsy na mobil, hlavního úložného prostoru i šikovného upínacího systému pro přilbu či držáku chráničů, lyží, snowboardu a stejně tak cepínu. Batoh disponuje integrovanou pláštěnkou, takže nemusíte mít obavy vzít si ho do jakéhokoliv počasí. Vysoce funkční materiály vynikají odolností proti protržení a oděru a moderní design osloví napříč generacemi.

Batoh s pátěřákem

Batoh si samozřejmě můžete koupit již vcelku, ale též sestavit podle toho, co od něj právě očekáváte. Speciálně zvlášť se prodávají třeba zádové díly s obvodovým zipem pro snadné sepnutí hlavního dílu a rychlé výměny. Kdo chce investovat do své bezpečnosti, neměl by opomíjet možnost nákupu certifikovaného chrániče zad a držáku helmy. Batoh s páteřákem využívají nejen vrcholoví lyžaři, cyklisté a milovníci snowboardu, ale též aktivní sportovci amatéři, kteří oceňují kvalitu, preciznost a funkčnost. Ta je především u venkovních sportů velmi důležitá. Zapomeňte na batohy, za něž sice zaplatíte třetinu ceny, ale po pár použitích je na nich vidět významné opotřebení a raději si nakupte moderní a stylový batoh přední značky.