úsporné LED světlo

LED světla jsou moderním způsobem osvětlení jakéhokoliv prostoru

Bez možnosti si ve tmě svítit žárovkami si už náš život neumíme představit. Historie žárovek s wolframovým vláknem není zase tak dlouhá. Psát se začala teprve ve druhé polovině 19. století. Až do dneška ušly pořádný kus cesty. V současné době v rámci ekologických opatření prim hrají žárovky úsporné. Proč byste si měli pořídit třeba LED světla?

Životnost LED osvětlení

Nevýhodou žárovek s wolframovým vláknem bylo hlavně jejich zahřívání. Proto se staly trnem v oku Evropské unie a musely dát domácnostem sbohem. Na jejich místo přišly úspornější zářivky a posléze i osvětlení LED. Pro posledně jmenované hovoří zejména to, že jsou opravdu úsporné s dlouhou životností. Ve srovnání s obyčejnými žárovkami, jejichž životnost se pohybovala okolo 1 000 hodin svícení, nabízí úsporné LED světlo 50 až 100 tisíc hodin. Vedle toho je mnohem odolnější vůči nárazům a vibracím, takže si stále častěji razí cestu do našich domácností. A to přesto, že jeho pořizovací cena je poměrně vyšší. Vložené investice se ale vrátí právě v delší životnosti.

Nabídka různých druhů LED světel

Kromě klasické LED žárovky existují také:

  • LED závěsná svítidla – vhodná pro osvětlení obchodů, nákupních center i výloh,
  • LED stropní svítidla – lze je použít v domácnostech, pro osvětlení výloh i zkoušecích kabinek v obchodech,
  • výkonné LED panely – ideální do dílny nebo skladu.

Řízení LED osvětlení

Víte, že LED světla mohou být ve své podstatě inteligentní, jsou-li doplněna vhodnou bezdrátovou technologií? Senzory zajistí osvětlení prostoru, aniž byste museli ho manuálně zapínat. Tento pohodlný způsob ovládání je ideální zejména do průmyslových provozů, obchodních center či kanceláří a dalších prostorů. Praktické LED osvětlení na dálkové ovládání lze instalovat také na stadiony, tělocvičny nebo fotbalová hřiště.

Nejste-li si jisti správným výběrem, vždy se můžete o vhodnosti použití LED osvětlení poradit s odborníky, kteří své práci rozumějí.

Sdílet článek