medicine-ball-1575315_640

Balanční kámen pro pohyb s dětmi hravou formou

Chtěli byste děti zapojit do sportovních aktivit, ale jsou ještě moc malé na to, aby s vámi běhaly, jezdily na kole či lezly po skalách? Začněte zlehka a klidně i během deštivých dnů. Spoustu zábavy si doma užijete s balančními kameny.

I doma se dá vybudovat hravá tělocvična, která bude děti určitě bavit. Nemusíte za ni přitom utratit spoustu peněz. Slyšeli jste už někdy o balančních kamenech?


Balanční kameny, kuličky a hvězdy

Tato pomůcka je vhodná pro děti od tří let, kterým pomáhá najít správný balanc. Balanční kámen by se dal svým způsobem přirovnat k BOSU. Dá se otočit na dvě strany a podle toho může dítě balanc trénovat na obou z nich. V sadě je kamenů víc, takže může stát každou nohou na jednom, na kamen si sednout či si na něj položit ruce a zapřít se.

Modré kameny jsou doplněné o červené kuličky a žluté hvězdy, to všechno do sebe pasuje, takže dítě kromě rovnováhy procvičuje i jemnou motoriku. Balanční kameny jsou určeny především pro podporu:

· Rovnováhy dětí, pokud děláte cviky na přenášení váhy,

· Koordinaci dětí, jestliže se dítě pohybuje na dráze z hvězd a kamenů,

· Vestibulární vývoj dětí, pokud se otáčí na kameni vsedě.

Jde o velmi jednoduché prvky, které však mají spoustu využití. Stačí trocha kreativity a vymyslíte hromadu cvičení a her.

Prvky do domácí tělocvičny

A je ještě spousta dalších jednoduchých prvků, s nimiž si děti doma vyhrají. Nevěřili byste, kolik zábavy zajistí gymnastické míče. Děti je milují, přitom takový míč stojí pár stovek.

Naši nejmenší nás rádi napodobují, proto se nebojte s nimi zkusit i nějaké „dospělácké“ cvičení. Vyrábí se například i dětské plastové činky.

Nezapomeňte dětem vštípit, jak důležitá je regenerace. Rády si pohrají s masážním válcem, masážními ježky a podobnými pomůckami. Ukažte jim, že cvičení je zábava.