Archiv pro rubriku: Pro děti

medicine-ball-1575315_640

Balanční kámen pro pohyb s dětmi hravou formou

Chtěli byste děti zapojit do sportovních aktivit, ale jsou ještě moc malé na to, aby s vámi běhaly, jezdily na kole či lezly po skalách? Začněte zlehka a klidně i během deštivých dnů. Spoustu zábavy si doma užijete s balančními kameny.

I doma se dá vybudovat hravá tělocvična, která bude děti určitě bavit. Nemusíte za ni přitom utratit spoustu peněz. Slyšeli jste už někdy o balančních kamenech?


Balanční kameny, kuličky a hvězdy

Tato pomůcka je vhodná pro děti od tří let, kterým pomáhá najít správný balanc. Balanční kámen by se dal svým způsobem přirovnat k BOSU. Dá se otočit na dvě strany a podle toho může dítě balanc trénovat na obou z nich. V sadě je kamenů víc, takže může stát každou nohou na jednom, na kamen si sednout či si na něj položit ruce a zapřít se.

Modré kameny jsou doplněné o červené kuličky a žluté hvězdy, to všechno do sebe pasuje, takže dítě kromě rovnováhy procvičuje i jemnou motoriku. Balanční kameny jsou určeny především pro podporu:

· Rovnováhy dětí, pokud děláte cviky na přenášení váhy,

· Koordinaci dětí, jestliže se dítě pohybuje na dráze z hvězd a kamenů,

· Vestibulární vývoj dětí, pokud se otáčí na kameni vsedě.

Jde o velmi jednoduché prvky, které však mají spoustu využití. Stačí trocha kreativity a vymyslíte hromadu cvičení a her.

Prvky do domácí tělocvičny

A je ještě spousta dalších jednoduchých prvků, s nimiž si děti doma vyhrají. Nevěřili byste, kolik zábavy zajistí gymnastické míče. Děti je milují, přitom takový míč stojí pár stovek.

Naši nejmenší nás rádi napodobují, proto se nebojte s nimi zkusit i nějaké „dospělácké“ cvičení. Vyrábí se například i dětské plastové činky.

Nezapomeňte dětem vštípit, jak důležitá je regenerace. Rády si pohrají s masážním válcem, masážními ježky a podobnými pomůckami. Ukažte jim, že cvičení je zábava.

basketbalové dresy

Zapomenou děti sportovat?

Jak všichni víme, doba není jednoduchá. Pandemie coronaviru si vybírá své daně v řadách nejvyšších. V první řadě jde o lidské životy a lidské zdraví. V druhé, ale neposlední, řadě jsou to naše návyky, jež vždy dělaly náš život pestřejším i veselejším. Patří mezi ně kultura, setkávání se s přáteli, výlety a poznávání světa i veškeré volnočasové aktivity. Odborníci z řad lékařů i učitelů se shodují, že absence těchto důležitých proměnných může mít za následek nepříjemné dopady na fyzickou kondici, zdraví a psychiku dospělých i celé generace dětí. Celý příspěvek

Těhotenské focení Brno

Těhulky, na slovíčko

Dámy, jste v očekávání? Pak jistě kromě starostí s ranní nevolností řešíte, jak si co nejdéle uchovat v paměti krásné období rostoucího bříška a prvních kopanců dítka. Ať už jste fanynkou focení či nikoliv, zajisté si budete chtít užít i focení, které je pro budoucí maminky velmi atraktivní. Rozhodnete-li se pro focení těhulek, pak si domluvte termín focení i prostředí okolo sedmého až osmého měsíce, kdy už máte za sebou všechny zdravotní změny a těšíte se z kulatého bříška.

Jak funguje focení?

Těhotenské focení Brno vyniká zkušenostmi a empatickým přístupem, díky čemuž je vytvořeno přátelské prostředí pro vaše maximální uvolnění. Rozhodně nemějte obavy ze svého ne úplně dokonalého těla, protože mnoho těhulek se v třetím trimestru cítí spíš jako nefunkční koule než jako přitažlivá žena. Ovšem díky měkkému světlu jsou zachyceny krásné tvary, do popředí se dostanou vaše přednosti. Zkušený fotograf navíc přesně ví, jak vás nasměrovat do pozice zvýrazňující detail bříška. Záleží pouze na vás, zda se budete chtít fotit sama zahalena do šatů či s partnerem vytvoříte dokonalé duo.

Díky útulné atmosféře, kde je důležité cítit se uvolněně, zachytí fotograf dokonale vaši řeč těla, emoce i zasněné pohledy s výrazem štěstí ve tváři. Takové fotky budou krásným dárkem pro vašeho partnera či nastávající babičky a navíc tak zvěčníte tuto jedinečnou kapitolu svého života.

Těhotenskými fotografiemi to nekončí

Jakmile se vám narodí miminko, začíná se psát další pokračování života, vaší nové role. Určitě neváhejte a využijte i newborn focení novorozenců Brno. První dny života svého potomka jsou neopakovatelné. S každým dalším dnem bude váš uzlíček štěstí růst a měnit se. Termín je důležité rezervovat alespoň dva až tři měsíce dopředu před plánovaným datem porodu. Prvních čtrnáct dní miminka většinu času prospí a fotograf s nimi může jednoduše manipulovat a nasměrovat si je do roztomilých pozic. Vytvořte i vy pro svého broučka krásné kompozice, jež jsou též neodolatelnou vzpomínkou pro rodiče, prarodiče i sourozence.

dětské hodinky s GPS recenze

Dětské hodinky s GPS – recenze

Chodí na kroužky, jsou dlouho ve škole, sportují, baví se s kamarády někde venku. A domů přijdou někdy i poměrně pozdě večer. Takový je život našich dětí, plný aktivit a zábavy, ale také učení a různých povinností. Jak je mít pod dozorem? Jak zajistit, aby byly co nejlépe chráněny? Mobil může zapadnout na dno školního batohu a zvonění nemusí být slyšet. Hodinky ale určitě budou nosit na ruce celý den… Celý příspěvek

hřiště

Dětské domečky pro kluky i slečny

Byť to venku vypadá zatím na pravou zimu s mínusovými teplotami a sněhovou peřinou, máte nejvyšší čas zabrouzdat na internetu a vybrat nové vybavení na zahradu. Právě teď jsou naskladňovány nové kolekce produktů pro pohodlí a práci na zahradě a výrobci nezapomínají ani na dětské zákazníky a představují zábavná hřiště či skluzavky, pískoviště a samozřejmě i nábytek určený pro děti. Nábytek i ostatní vybavení je vyrobeno z ošetřeného a kvalitního dřeva, jež dokonale vynikne na vaší zahradě a slibuje dlouhou životnost, snadnou údržbu i instalaci. Hřiště splňují stanovenou normu a dají se různě rozšiřovat a vylepšovat o nové herní prvky odpovídající věku dětí, takže se zabaví menší i starší děti zcela bez problému. Celý příspěvek