Archiv pro rubriku: Potraviny a jídlo

káva online

Káva vás podpoří při hubnutí

Kdybychom tuto větu pronesli ještě před několika lety, byli bychom pravděpodobně pranýřováni, že šíříme nepravdivé informace. Není tomu tak dávno, co byla káva považovaná za nepřítele lidí, kteří se snažili zhubnout. Ne že by snad byla tolik kalorická (šálek kvalitního espressa obsahuje jen něco kolem 3 kcal, pozor na instantní kávy nejrůznějších příchutí a vůní – s těmi to tak optimistické není). Celý příspěvek

Slivovice

Tekuté švestky

Slivovice patří na některých územích České republiky k naprosté klasice, která nesmí chybět jako přípitek na oslavě, svatbě, masopustu či při nedělním obědě. Zejména oblast Vizovic a Moravy je pověstná nejen letitou zkušeností s pěstováním švestek, ale též pálením vyhlášené lihoviny. Slivovice jednoduše patří do vitrín s alkoholem a určitě se nenajde nikdo, kdo kvalitní pálenkou pohrdne a to nejen u nás, ale také u našich sousedů. Celý příspěvek

firemní stravování Praha

Pracovní nasazení prochází žaludkem

Chcete-li svým zaměstnancům dopřát další lákavé benefity, zařiďte pro ně firemní stravování formou distribuce hotových jídel, minutek, polévek, ovocných i zeleninových mís či točených džusů. Široký výběr pokrmů, příloh i pochoutek umožní volbu každému, potažmo těm zaměstnancům, kteří mají zdravotní omezení. Vyberte si správnou firmu, jež vám nabídne bohaté zkušenosti, kompletní servis i firemní stravování Praha a blízké okolí. Celý příspěvek

drops-of-water-578897_1280

Jak si zajistit pitný režim v práci nebo doma?

Pitný režim je důležitý, to je jasné. Ne vždy se nám ale daří si ho zajistit v odpovídajícím množství. Problémy s přijímáním nedostatku vody mohou mít velmi neblahé důsledky a včasná prevence v podobě pití alespoň 2 litrů čisté pramenité vody dokáže s vaším tělem i myslí zázraky. Pojďte se podívat na tip, jak si zajistit přístup k pitné vodě v práci nebo v domácnosti. Celý příspěvek

flame-871136_1280

Gastrocentrum Písek

Začátek podnikání je finančně náročný, zejména co se oblasti gastronomie týče. Gastro zařízení je v rozpočtu restaurace velmi nákladnou položkou. Nicméně na vybavení se dají ušetřit desítky tisíc korun, aniž byste slevovali na kvalitě. Dovolujeme si vám představit gastro bazar Gastrocentrum Písek s.r.o., kde najdete profi gastronomické zařízení za příjemné ceny. Celý příspěvek

jackdaniel-honey2

Jack Daniels Honey

K létu patří voda, krásné počasí, zážitky a skvělé drinky. Mnoho lidí po celém světě by nejspíše ještě dodalo a Jack Daniel’s Tennessee whiskey. Věru, je tomu tak. I když možná Čechům přijde skotská ideální nápoj pro sychravé dny, alespoň co se týká Jack Daniels, jde o alkoholický nápoj výtečný i v horkých dnech. Proč tomu tak je? Jeho kouzlo totiž spočívá ve faktu, že nejlépe chutná vychlazený na – 18 stupňů Celsia nebo v míchaných drincích.

Jack Daniels Tennessee whiskey je jednou z nejprodávanějších skotských na světě. Alkohol se již od roku 1863 vyrábí v Lynchburgu ve státě Tennessee, v malém městečku, kde dodnes vládne prohibice.

Whiskey se vyrábí z vody, kukuřice, žita a ječmenného sladu, která si ještě dříve před uložení do vlastních vyrobených sudů z amerického bílého dubu, projde speciální technologií Charcoal Mellowing. Tento proces velmi významně ovlivní chuť i vzhled alkoholu.

Druhy Jack Daniel’s

Jack Daniel’s old No. 7

Stěžejní vlajková skotská Jack Daniels, jež se vyznačuje sytou, středně medovinovou s výrazným pomerančovým tónem. Jemnou chuť whiskey získává díky procesu Charcoal Mellowing, kdy je pozvolna překapávána přes třímetrovou vrstvu dřevěného uhlí z javoru cukrodárného a následným čtyřletým zráním v dubových sudech.

Gentleman Jack

Tato vskutku exkluzivní skotská se vyznačuje výraznou a přesto jemnou chutí připomínající ten nejluxusnější koňak. Whiskey je vyráběna dvojím překapáváním přes dřevěné uhlí. Výroba probíhá tak, že dojde k prvnímu procesu Charcoal Mellowing, uložení do sudu, kde dochází ke staření skotské a následně, ještě před stočením do láhví projde druhým Charcoal Mellowing procesem.

Jack Daniel’s Single Barrel

Poměrně nový druh whiskey Jack Daniels. Princip výroby tohoto druhu skotské spočívá v uložení whisky v tzv. vyšších patrech Barrel Houses, kde je v létě vyšší teplota a v zimě naopak nižší. Skotská je vystavená znatelným změnám teplot, čímž probíhá vyšší míra zrání, jehož výsledkem je výrazná a vyzrálejší chuť, kterou doprovází jantarová barva.

Jack Daniel’s Tennessee Honey

Jack Daniels Honey je velmi jemný likér, který se vyrábí za užití Jack Daniel’s old No. 7 a medového likéru. Pro skotskou je charakteristická jemná sladká chuť a zlatavá barva. Po napití ucítíte v ústech jemný nádech melasy, čokolády a pralinek.
Užijte si léto s drinky Jack Daniel’s Tennessee Whiskey. Vyzkoušejte některý z drinků, jehož recepty naleznete na internetu. Doporučujeme Jack and Coke, Jack and Ginger, Jack Daniel’s Manhattan, Lynchburg Lemonade, Gentleman sour, Jack Daniel’s Single Barrel, Jack Honey Lemonade a Jack Julep. Cenově dostupnou Jack Daniel’s Tennessee whiskey nyní koupíte v eshopu www.alkohol.cz.