káva online

Káva vás podpoří při hubnutí

Kdybychom tuto větu pronesli ještě před několika lety, byli bychom pravděpodobně pranýřováni, že šíříme nepravdivé informace. Není tomu tak dávno, co byla káva považovaná za nepřítele lidí, kteří se snažili zhubnout. Ne že by snad byla tolik kalorická (šálek kvalitního espressa obsahuje jen něco kolem 3 kcal, pozor na instantní kávy nejrůznějších příchutí a vůní – s těmi to tak optimistické není).

Káva upadala v nemilost z jiného důvodu,  a sice kvůli její vlastnosti odvodňovat organismus. Odvodňování údajně zvyšuje hladinu inzulinu, což má neblahý vliv na ukládání tuků. Ovšem nezoufejte – toto se tvrdilo dříve. Dnešní studie tato tvrzení zcela vyvracejí. Moderní testy a analýzy naopak prokázaly, že káva nám se spalováním tuků výrazně pomáhá. Má totiž schopnost zvyšovat výdej energie teplem, čímž se přirozeně zrychluje náš metabolismus. A jak tedy řešit drobné problémy s odvodněním, jež s sebou káva opravdu nese? Úplně jednoduše. Stačí s každým šálkem kávy vypít i stejné množství obyčejné vody.

Studie teorii o kávě podporují

Jeden z posledních výzkumů zabývajících se vlivem kávy na redukci hmotnosti uvádí, že pouhé čtyři šálky kávy denně mohou pomoci lidem zbavit se tělesného tuku. V čem studie spočívala? Výzkum, který trval šest měsíců, sledoval vliv kávy na 126 mužů s nadváhou. Výsledek byl opravdu překvapivý. Muži, kteří pili kolem šesti šálků kávy s kofeinem denně, ztratili během šesti měsíců téměř 4 % celkového tělesného tuku. Podle vedoucího studie tato ztráta tuku velmi pravděpodobně nebyla způsobená změnou samotného životního stylu, tedy stravou a fyzickou aktivitou, ale byla výsledkem metabolické reakce na kofein, tedy na zvýšenou konzumaci kávy. Ve výsledku tak testovaná skupina zvýšila množství spálených kalorií a naopak snížila množství podkožního tuku.

Vsaďte na kvalitní kávu

Ani s kofeinem by se to nemělo přehánět. Výrazné zvýšení obsahu kofeinu sice podle vědců potlačuje chuť k jídlu, ale zároveň může vést k bolestem hlavy nebo ke zrychlenému srdečnímu rytmu. Každý konzument by měl tedy sledovat své tělo. Maximalizovat pozitivní účinky můžeme samozřejmě samotným výběrem kávy. Prodej kávy je dnes velmi populární i ve formě specializovaných eshopů. Káva online vám umožňuje pestrý výběr z pohodlí domova – stačí vyzkoušet.