wine

Francouzské regiony, odkud pochází víno

Francie je světovou jedničkou ve výrobě kvalitních vín, což je dáno především tím, že se tamní vinaři po staletí věnovali pěstování vinné révy a dbali i na drobné rozdíly mezi víny z různých regionů. Francie je i nadále jedním z nejlepších výrobců vína.

Hrozny se ve Francii pěstují již od dob Římanů, kteří si uvědomili, že je zdejší půda vhodná. Ve středověku se díky novému systému obhospodařování půdy začalo na venkově pěstovat stále více hroznů a vinařství v zemi dosáhlo období prosperity.

Několik francouzských červených odrůd je mezinárodně uznávaných. Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah jsou jen některé z nejvýznamnějších. A tyto odrůdy vinné révy lze dnes najít od USA až po Austrálii.

Hlavní vinařské oblasti

Bordeaux je největší oblastí z hlediska produkce kvalitního vína. V daném regionu se vyrábí spousta nejdražších vín na světě.

Burgundsko je také místem, kde vznikají některá z nejvyhledávanějších vín, ale ta se ve srovnání s Bordeaux vyrábějí v nepatrném množství, a tím pádem jsou i dražší.

Champagne uzavírá trojici nejlepší regionů. Vyrábí se tu pravé šampaňské pro zvláštní příležitosti, které je drahé kvůli množství práce, jež je na jeho výrobu potřeba.

Languedoc-Roussillon je oblast na jihovýchodě Francie a představuje největší vinařskou oblast, ovšem většina vín odtud se nevyváží.

V centrálně položené oblasti Údolí Loiry se vyrábí hlavně bílé víno z mnoha zajímavých původních odrodů, které se nikde jinde nevyskytují.

Údolí Rhôny je známé zase tím, že se tam vyrábí červené víno francouzské, a to od Syrahu na severu až po Grenache na jihu.

Kde koupit výborná francouzská vína?

Jestliže hledáte internetový obchod zaměřený výhradně na vína, a to i ta francouzská, podívejte se na nabídku online prodejny Wineme. Budete nadmíru spokojení.