19000039

Trampolíny Marimex

Marimex zvyšuje bezpečnost nabízených trampolín

Společnost Marimex na našem trhu patří mezi největší a asi i nejznámější výrobce domácích trampolín. Nabídku tvoří několik desítek modelů od trampolín pro děti, až po velké modely pro dospělé osoby. Ať už se ale jedná o produkty určené dětem nebo dospělým, na prvním místě by měla být bezpečnost. A přesně na tuto oblast se společnost Marimex při výrobě zaměřila. Jaký je výsledek?

Začneme samotnou konstrukcí

Nosná konstrukce, základní stavební a konstrukční prvek trampolín všech velikostí. U moderních druhů je tato konstrukce tvořena hliníkovými trubkami. Hliníkové trubky mají hned několik ideálních vlastností. Jedná se o pevný materiál, kterému nevadí působení vnějších vlivů, netrpí korozí a navíc je v porovnání s kovovými trubkami až několikrát lehčí. Je proto mnohem snadnější manipulace nejen se samotnými trubkami, ale i s celou trampolínou. A vylepšením bezpečnostních vlastností trubek se Marimex rozhodl začít. V současnosti výroba probíhá z trubek o síle 1,3 – 1,4 mm.

I skákací plocha je pro bezpečnost důležitá

Také kvality skákací plochy dost výrazně ovlivňují nejen bezpečnost trampolín, ale také samotné skákání. Je důležité, aby tato plocha byla vyrobena z pružného a zároveň dlouhodobě odolného materiálu. Trampolíny jsou totiž v drtivé většině případů neustále vystaveny působení vnějších vlivů a UV záření. To může mít za následek ztrátu pružnost i pevnosti skákací plochy, pokud není dostatečně kvalitní. Ztráta vlastností nemusí být otázkou let, ale několika týdnů. Marimex se do svých trampolín rozhodl instalovat odolné skákací plochy, vyráběné v USA specializovanou firmou. Dlouhodobá odolnost proti UV a všem ostatním vnějším vlivům je tak zaručena.

Ochranná síť s vlastními samonosnými nohami

Inovace přináší trampolíny Marimex i v oblasti ochranných sítí, které jsou z hlediska bezpečnosti zřejmě nejdůležitějším prvkem na všech druzích trampolín. To zejména u trampolín pro děti, které ještě nemají takovou schopnost orientace pohybu ve vzduchu a často se stane, že se přiblíží až moc ke kraji. Ochranné sítě zamezují riziku pádu z trampolíny. Ale nejsou užitečné jen pro děti, ale i pro dospělé. Dospělí často na trampolínách zkouší různé triky a nové skoky. Občas se některý ze skoků nepovede a právě sítě na krajích už zamezily velkému množství pádů a vážných úrazů. I do této oblasti vnáší Marimex inovace pro ještě větší bezpečí. Bezpečnostní sítě totiž disponují vlastními samonosnými nohami, které dosahují až k zemi. Díky tomu je zvýšena i samotná stabilita celé konstrukce trampolín. Současně nabízí Marimex k trampolínám i široké příslušenství, jako například kotvící prvky, schůdky, odkládací závěsné kapsy nebo ochranné sítě na spodní část trampolín.

1 komentář u „Trampolíny Marimex

  1. Pingback: » Nadzemní bazény Marimex - zkušenosti a recenze

Komentáře nejsou povoleny.