Kalibry

Kalibry pro přesné porovnávání rozměrů

Mnohá podnikatelská odvětví využívají porovnávání rozměrů u svých výrobků či součástek. Zejména kovovýroba a řemeslníci si musí dávat velký pozor, aby vše odpovídalo rozměrově, jinak hrozí výroba zmetků, které firmu pouze finančně zatíží. 

Kontrolní měření bez potíží

Minimalizování zmetkových produktů jde uskutečnit díky kontrolnímu měření. Nepůjde to bez kvalitních měřidel a příslušenství, kterých objevíte na našem trhu velké množství. Rozhodně neváhejte s investicemi do kontrolních kalibrů o vysoké kvalitě, abyste měli jistotu přesných výsledků během častého kontrolování výrobků. Závitová kalibra vám pomůže v případech, kdy očekáváte snadné a rychlé objevení odchylky u každého závitu. Kalibry pomáhají vždy tam, kde vyžadujete včas objevit nejrůznější vady. Konkrétně se jedná například o odchýlení od profilu a velikosti, ale také o kompletně vadný závit. Spolehlivé fungování kalibrů bude pro vaši podnikatelskou činnost ekonomickým řešením, které vás nijak finančně neohrozí, naopak pomůže včas předejít problémovému sortimentu. Kromě kalibrů si vyberete závitové kalibrační kroužky a trny na nejrůznější druhy závitů.

Kalibry ze speciální oceli

Porovnávací měřidla umí měřit vnitřní a vnější tvary. S jejich pomocí jenom zjistíte, jestli daný rozměr odpovídá požadavkům, či naopak. K výrobě zmetkových i dobrých závitových kalibrů se používá speciální kalibrační ocel. Nabídka zahrnuje kalibry pro všechny typy vnějších a vnitřních závitů, nechybí ani modely určené pro M, G, UNF, UNC, NPT, Rp, UNEF, TR, BSF, UNJEF a jiné. Válečkovými kalibry zkontrolujete vnitřní průměry válcových otvorů obrobků. K dispozici jsou oboustranná nebo jednostranná provedení, s dobrou i zmetkovou stranou. Speciální požadavky podle výkresů zákazníků se provádějí v rámci zakázkové výroby u spolehlivé firmy s nejmodernějšími technologickými postupy.