funkční prádlo

Test prádla Scutum Wear v extrémních podmínkách

Někdy potřebujete prádlo do skutečně extrémních podmínek – uživatelských i povětrnostních. Pak oceníte, když ho za vás někdo vyzkouší a o své postřehy se podělí.

Prádlo Scutumwear bylo testováno v podmínkách ozbrojených složek a dopadlo nad očekávání dobře.

Prošlo v nízkých teplotách i „pachovým testem“

Když jste voják, občas si prostě nemůžete měnit prádlo každý den. Z toho důvodu bylo funkční prádlo Scutumwear podrobeno smyslové zkoušce po deseti dnech nošení. Díky použitému materiálu, který dobře odvádí pot od těla do dalších vrstev oděvu, nebyl výsledný pach tak intenzivní, jako byste ho u tak dlouho nošeného prádla čekali.

Při teplotách v rozmezí od -2°C do +5°C nebylo nutné použít další vrstvu termo prádla, takže uspokojilo potřeby uživatele v plné míře.

Pocit z nošení prádla Scutum Wear

Použitý materiál je příjemný na tělo a velmi dobře zvládá odvádění vlhkosti od těla, takže je v krátké době suché.

Prádlo je střižené a šité tak, že neškrtí, nekouše ani neomezuje v pohybu i v situaci, kdy si ho potřebujete navléknout pod kompletní výstroj. Na prádlo Scutumwear se naopak celkem snadno a rychle oblékají další vrstvy prádla a oblečení.

Ten, kdo prádlo navrhoval, nad funkčností a potřebami budoucích nositelů skutečně přemýšlel, takže se opravdu pohodlně obléká i nosí.

Celkové hodnocení

Je trochu překvapivé, že český výrobce je na trhu poměrně krátkou dobu, protože jeho výrobky splňují vysoké nároky na funkčnost i kvalitu. Prádlo výborně obstálo v porovnání s jinými výrobci od nás i ze zahraničí, v mnoha ohledech ho dokonce předčilo.

Potvrdila se slova výrobce, že Scutumwear není běžné komerční funkční prádlo, které příliš nepočítá se zvýšenou zátěží nebo kompletní výstrojí. Prádlo je v extrémních podmínkách plně funkční přesně tak, jak je prezentováno.

Jako malou vadu na kráse testující uživatel zhodnotil zatím malou barevnost prádla, chybělo mu v nabídce béžové termo triko.