moto pneu skútr

Srovnávací test pneumatik pro skútr

Navzdory tomu, že obliba skútrů roste, chybí dosud nezávislý objektivní test pneumatik provedený na referenčním skútru. Odborné časopisy se zaměřují spíš jen na testy samotných skútrů, nikoli na jejich části.

Zajímavé informace tak získáme alespoň ze srovnání na francouzském webu Pneu Online, které vychází z dílčích testů jednotlivých pneumatik, z uživatelských recenzí a zkušeností odborníků. V současné době web shromáždil a seřadil výsledky 69 dezénů v 575 rozměrech.

Všechny moto pneu pro skútr jsou hodnoceny z hlediska výkonu na mokré vozovce a výkonu na sněhu. Dalšími parametry pak jsou přilnavost, hlučnost, poměr kvalita/cena a celkový komfort.

Mezi nejlepšími dvaceti se prosadili asijští výrobci Vee Ruber, Kenda nebo Shinko, první pozice ale samozřejmě patří tradičně prémiovým značkám Pirelli, Bridgestone, Dunlop a Michelin.

Dunlop Scootline SX01- pneumatika pro středně velké skútry

Původně vyvinutá pro japonské skútry, jako je například Suzuki Burgman 250/400, Yamaha 400 Majesty a Honda Forza. Protože jsou to skútry často využívané na jízdu ve dvou, vývoj se zaměřil především na vysokou stabilitu jízdy i v zatáčkách.

Vynikající směs Dunlop Scootline SX 01 udržuje maximální přilnavost na suchém i mokrém povrchu. Současně prodlužuje životnost pneumatiky. Přední dezén je upravený pro rychlejší odvod vody z kontaktní plochy.

Pneumatiky na skútr Bridgestone Battlax TH01

Bridgestone, firma s dlouholetou tradicí, klade důraz především na kvalitu. Její výrobky jsou tradičně hodnoceny jako velmi dobré.

Bridgestone Battlax TH01, ideální přední pneumatika pro velké skútry na jízdu ve městě i na delší cesty. Je speciálně navržená pro nejnovější generace výkonných skútrů. Pneumatika Bridgestone s dezénem TH01 je první radiální skútrová pneu pro vysoké výkony i bezpečnost, citlivost ovládání a samozřejmě komfort.

Vynikající jízdní vlastnosti TH01 zaručují bezproblémovou jízdu ve městě i při dlouhých cestách. Měkčí směs na předním dezénu a optimalizované rozložení tvaru drážek zaručuje výbornou přilnavost (zadní dezén obsahuje pro vyšší životnost odolnější směs). Svoji vyšší pořizovací cenu zcela vyváží dlouhou životností.

Celoroční pneumatika Michelin Reggae

Výborný výsledek na mokré vozovce i na sněhu dosahují mimo jiné díky širokým šikmým drážkám, které rychle odvádí vodu z kontaktní plochy. Robustní bloky běhounu udržují neustále kontakt s povrchem, a poskytují tak pneumatikám maximální stabilitu, což umožňuje jízdu s vynikající přilnavostí a trakcí na nezpevněném povrchu. Optimalizovaný tvar dezénu má výborné samočisticí schopnosti, takže ani v blátě nezůstane běhoun zanesený.

Výsledek: Michelin Reggae je opravdová celoroční pneumatika použitelná za každého počasí a na každém povrchu. Když přihlédneme k výborným jízdním vlastnostem, nízká pořizovací cena z ní dělá skutečně zajímavou záležitost.

Zdroj: Pneumatiky.cz