Travní sekačky Honda – a sekání je zábavné

Travní sekačky Honda – a sekání je zábavné

Jestliže nemáte úhledně posekaný trávník na zahradě, znamená to, že jste ještě neobjevili širokou nabídku travních sekaček společnosti Honda. Protože kdybyste jednu z nich měli, tráva by nestíhala dorůstat. Když se vám dostane do rukou zahradní technika vyrobená opravdovými profesionály, z nudné a neoblíbené práce se stanou zábava i relax.

SMART Drive, Roto-stop a další vychytávky

Společnost Honda přišla s několika zlepšováky, díky nimž jsou jejich benzínové sekačky návykové:

SMART Drive a SELECT Drive jsou funkce na jednoduché a pohodlné ovládání rychlosti. Plynulé ovládání rychlosti znamená pohodlnější sekání kolem překážek (stromy, záhonky, ploty).

O level výš je Variable speed (hydrostatický tempomat), s nímž si můžete podle vlastní potřeby nastavit automatické udržování rychlosti jízdy podle výšky střihu, terénu i kvality trávníku.

Optiflow je další vychytávka, co nám zajistí lepší sběrný výkon sekačky. Může za to speciální tvarování žací komory a podvozku, které zlepšuje proudění vzduchu pod sekačkou, jenž je ventilačními lopatkami vháněn do sběrného koše.

Konečně Roto-stop je funkce, díky níž máte rotaci žacího nože stále pod kontrolou.

Všechny motorové sekačky Honda mají čtyřtaktní motor na bezolovnatý benzín. Speciální konstrukční řešení z nich dělají spolehlivější, méně hlučné, úsporné a ekologičtější stroje. Výhodou navíc je elektrický startér a automatický sytič. Prostě otočíte klíčkem jako v autě a jedete. Jednoduché startování ocení hlavně ženy.

Opravdu výjimečný je samotný žací nůž. Jeho speciální vytvarování umožňuje sekání a sběr mokré trávy. To žádná jiná sekačka neumí.

Základní řada HRG – IZY

Spolehlivé a jednoduché zahradní stroje jsou bez zbytečných ovládacích prvků. Nabízejí kvalitní střih, sběr trávy a vynikající výkon. Podvozek je z odolné oceli s katarofrézní úpravou, která chrání před otěrem, korozí i UV zářením. Travní koš je vyroben ze speciální textilie, která zachytí i nejmenší částečky, a snižuje tak prašnost. Konstrukce koše znemožňuje vypadávání posbírané trávy.

Některé čtyřtaktní sekačky IZY jsou s pojezdem SMART Drive. Jen u několika modelů najdeme i mulčovací systém Verasmow a dva nože – žací a mulčovací (Twin Blade). Díky nim je možné trávu rozsekat na drobné kousky a použít k mulčování záhonů, nebo jako přirozené hnojivo trávníku.

De Luxe – řada HRX

Opravdová špička na trhu, bezkonkurenční benzínové sekačky. Podvozek ze speciálního, velmi pevného, plastu je lehčí, nekoroduje a odolává nárazům, takže mu nějaký kamínek, co odlétne od nože, rozhodně neuškodí. Díky originální lamelové konstrukci podvozku patří sekačky Honda řady HRX k nejtišším na trhu. Na podvozek dostanete doživotní záruku.

Všechny modely řady HRX mají regulaci výšky sekání až na 7 poloh a celý seznam vychytávek vypsaný výše.

Jejich pořizovací cena je sice vyšší, ale dlouhá životnost, mimořádná kvalita a dostupný servis, navíc se zárukou prodlouženou na pět let a doživotní garancí na podvozek, to vše ze sekaček Honda HRX dělá nesmrtelné stroje. Takže mně to vychází spíš na úspornější řešení, než je koupě levné sekačky. Co myslíte?

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Školní zvonění nemusí být jen drnčící zvonek. Dnes letí melodické vyzvánění
Školní zvonění nemusí být jen drnčící zvonek. Dnes letí melodické vyzvánění
Pokrok nezastavíme, což je ostatně patrné i na ozvučení škol. Ti starší si jistě ještě vzpomínají na protivný zvuk drnčícího...
Co nesmí postrádat moderní obec
Co nesmí postrádat moderní obec
Chcete, aby se i z vaší obce stala moderní obec, respektive moderní místo k životu? Pak by neměla postrádat několik...
Překladatelské služby na úrovni
Překladatelské služby na úrovni
Říká se, že kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Ve škole se učíme cizím jazykům, ale pokud s nabytými vědomostmi...