sekačky

Travní sekačky Honda – a sekání je zábavné

Jestliže nemáte úhledně posekaný trávník na zahradě, znamená to, že jste ještě neobjevili širokou nabídku travních sekaček společnosti Honda. Protože kdybyste jednu z nich měli, tráva by nestíhala dorůstat. Když se vám dostane do rukou zahradní technika vyrobená opravdovými profesionály, z nudné a neoblíbené práce se stanou zábava i relax.

SMART Drive, Roto-stop a další vychytávky

Společnost Honda přišla s několika zlepšováky, díky nimž jsou jejich benzínové sekačky návykové:

SMART Drive a SELECT Drive jsou funkce na jednoduché a pohodlné ovládání rychlosti. Plynulé ovládání rychlosti znamená pohodlnější sekání kolem překážek (stromy, záhonky, ploty).

O level výš je Variable speed (hydrostatický tempomat), s nímž si můžete podle vlastní potřeby nastavit automatické udržování rychlosti jízdy podle výšky střihu, terénu i kvality trávníku.

Optiflow je další vychytávka, co nám zajistí lepší sběrný výkon sekačky. Může za to speciální tvarování žací komory a podvozku, které zlepšuje proudění vzduchu pod sekačkou, jenž je ventilačními lopatkami vháněn do sběrného koše.

Konečně Roto-stop je funkce, díky níž máte rotaci žacího nože stále pod kontrolou.

Všechny motorové sekačky Honda mají čtyřtaktní motor na bezolovnatý benzín. Speciální konstrukční řešení z nich dělají spolehlivější, méně hlučné, úsporné a ekologičtější stroje. Výhodou navíc je elektrický startér a automatický sytič. Prostě otočíte klíčkem jako v autě a jedete. Jednoduché startování ocení hlavně ženy.

Opravdu výjimečný je samotný žací nůž. Jeho speciální vytvarování umožňuje sekání a sběr mokré trávy. To žádná jiná sekačka neumí.

Základní řada HRG – IZY

Spolehlivé a jednoduché zahradní stroje jsou bez zbytečných ovládacích prvků. Nabízejí kvalitní střih, sběr trávy a vynikající výkon. Podvozek je z odolné oceli s katarofrézní úpravou, která chrání před otěrem, korozí i UV zářením. Travní koš je vyroben ze speciální textilie, která zachytí i nejmenší částečky, a snižuje tak prašnost. Konstrukce koše znemožňuje vypadávání posbírané trávy.

Některé čtyřtaktní sekačky IZY jsou s pojezdem SMART Drive. Jen u několika modelů najdeme i mulčovací systém Verasmow a dva nože – žací a mulčovací (Twin Blade). Díky nim je možné trávu rozsekat na drobné kousky a použít k mulčování záhonů, nebo jako přirozené hnojivo trávníku.

De Luxe – řada HRX

Opravdová špička na trhu, bezkonkurenční benzínové sekačky. Podvozek ze speciálního, velmi pevného, plastu je lehčí, nekoroduje a odolává nárazům, takže mu nějaký kamínek, co odlétne od nože, rozhodně neuškodí. Díky originální lamelové konstrukci podvozku patří sekačky Honda řady HRX k nejtišším na trhu. Na podvozek dostanete doživotní záruku.

Všechny modely řady HRX mají regulaci výšky sekání až na 7 poloh a celý seznam vychytávek vypsaný výše.

Jejich pořizovací cena je sice vyšší, ale dlouhá životnost, mimořádná kvalita a dostupný servis, navíc se zárukou prodlouženou na pět let a doživotní garancí na podvozek, to vše ze sekaček Honda HRX dělá nesmrtelné stroje. Takže mně to vychází spíš na úspornější řešení, než je koupě levné sekačky. Co myslíte?