kalibry

Proč v průmyslové výrobě používat kalibry?

Efektivita výroby ve všech odvětvích průmyslu závisí nejen na profesionalitě zaměstnanců, ale také používání špičkových zařízení a moderních systémů. K tomu, aby se zamezilo produkci zmetkových součástek a dílů, je v dnešní době takřka nezbytné používat kalibrovací zařízení.

Co jsou kalibry?

Pokud provozujete firmu, v níž se kupříkladu vyrábějí závity či podobné součástky, jež jsou zapotřebí ke kompletaci různých zařízení a systémů, je potřeba dát si pozor na to, aby byly maximálně přesné. I drobné odchylky totiž mohou způsobit nefunkčnost celého zařízení. Právě proto se v praxi stále častěji využívají kalibry.

Jedná se o pomůcky, které pomáhají snadno a během pár vteřin odhalit vady na výrobcích. Zejména se jedná o závitové kalibry, s nimiž se kontrolují vnitřní i vnější průměry závitů. Dají se pořídit v mnoha variantách dle toho, jaké mají závity rozměry. V průmyslovém odvětví přitom nacházejí největší uplatnění kalibry m42×1,5. Abyste však nemuseli pro každou kontrolu závitů používat neustále jiný typ kalibrů a dal se využít třeba právě zmíněný m42×1,5, je praktické k nim dokoupit také nástavné kroužky. Ty umožňují pomocí jednoho modelu kalibrů měřit závity různých rozměrů.

Prodej kalibrů všech druhů

Nákup kalibrů lze provést u společnosti Michovský TOOLS s.r.o. Firma dodává na trh kompletní sortiment kalibrů, a to včetně hojně poptávaných NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. V případě, že máte zájem o jejich koupi, naleznete detailní informace na webu společnosti – kalibry.cz. Na těchto stránkách lze rovnou vyplnit kontaktní formulář, na jehož základě se vám ozve zástupce společnosti, s nímž poté proberete konkrétní požadavky a vytvoříte objednávku.

Kalibry se staly nedílnou součástí především strojírenského průmyslu. Mnohdy se používají v automobilovém odvětví, kde se rovněž klade velký důraz na přesnost a preciznost vyráběných prvků. V neposlední řadě lze vhodné typy kalibrů aplikovat také při výrobě zdravotnických pomůcek a strojů, případně v dalších oborech.