pracovní oděvy

Pracovní oděv je pohodlný, ale také chrání

Kvalitní pracovní oděv a obuv jsou důležitým faktorem při zachování bezpečnosti na pracovišti. Pokud jde o ohrožení sluchu, zraku, dechu nebo možnost pádu, nabízí se další pomůcky. Investovat do ochrany svých zaměstnanců dnes není samozřejmostí, ale povinností každého podnikatele.

Investice do kvalitních materiálů se vyplatí

Obecně platí, že mnoho zaměstnavatelů vidí v pořízení tohoto typu oděvů nemalou ekonomickou zátěž a pokud se pro nákup rozhodnou, šetří na něm každou korunu. Zdaleka se to však nevyplácí, pracovní oděvy musí splňovat předepsané normy, aby zaručily záštitu osob aktivně je využívající. Mnoho zaměstnanců odkládá nafasované svršky do skříněk a důvod je zřetelný. Nekvalitní materiály jsou nepohodlné, a proto je nechtějí při práci nosit. Pracovní oděvy se používají v oboru těžkého průmyslu a stavebnictví, výjimkou nejsou ani ty s užitím v odvětví gastronomie, zdravotnictví, myslivectví nebo u pracovníků v dopravě. Klíčovými faktory pro výběr jsou proto poskytnutý komfort a především bezpečnost, která je udána rizikovostí jednotlivých povolání.

Stejně důležitým doplňkem pracovního oblečení je kvalitní obuv. Její praktická stránka spočívá v protiskluzové podrážce, pevnějším povrchu chránícím nohu před padajícími předměty, odvětrání, nebo naopak zateplení v případě práce v náročnějším terénu. Je důležité, aby se zaměstnanci nesoustředili celý den na nepohodlnou obuv, ale aby je při výkonu absolutně neomezovala.

Promítněte do pracovních oděvů svou firemní kulturu

Rozhodli jste se správně a chcete svůj podnik zásobit kvalitními pracovními svršky? Neopomeňte, že loajální zaměstnanci respektující vaší firemní kulturu, jsou nedocenitelní. Pokud vás láká vidina oblečení přímo na míru v barvách vaší korporace, navíc zpestřená o našité logo, obraťte se na českou firmu Michal Celar s tradicí od roku 1993. Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti ochranných pomůcek můžete vybírat z nepřeberného sortimentu uspokojícího i ty nejnáročnější.

Nedělejte kompromisy a vyžadujte od pracovních oděvů maximální spolehlivost. Je dokázáno, že komfort, který dopřejete svým zaměstnancům touto formou, se odrazí v jejich pracovním výkonu.