letní pneumatiky

Správné letní SUV pneumatiky 215/65 R16

Vybrat správné zimní a letní pneumatiky pro naše vozidlo není díky rozmanitosti tohoto typu zboží snadným úkolem. V prvé řadě bychom se měli zaměřit na kvalitní materiálové zpracování zimní a letní výbavy, od níž se odvíjí jedinečnost jízdních vlastností v konkrétním ročním období. Dále je potřeba dbát na přesné parametry týkající se rozměrů včetně vnitřního průměru pneumatiky. Každoročně prováděné testy pneumatik jsou velkým pomocníkem pro volbu optimálního obutí dopravního prostředku. Výsledky ADAC testů letních SUV pneumatik 215/65 R16 pro rok 2017 jasně napovídají řidičům, s jakými typy pneu bude jejich jízda pohodlná, ekonomická a především bezpečná! Nemáte-li ještě letní výbavu, inspirujte se spolehlivým průzkumem!

Letní SUV pneumatiky 215/65 R16 jsou před finálním verdiktem zkoumány v mnoha disciplínách a srovnávány s konkurenčními značkami výrobců. Jednotlivá umístění v tabulce tak odpovídají přísným předchozím zkouškám německých komisařů.

Výsledky ADAC testu

Třetí až páté místo obsadily tři špičkové pneumatiky. Pneumatika Firestone Destination HP překvapila perfektní stabilitou a přilnavostí na suchém povrchu, jízdní vlastnosti však dokonale potvrdila i během podélného aquaplaningu. Zástupce ekonomické třídy se rovněž chlubí nízkou spotřebou paliva. Nevýhodu představuje vyšší opotřebení, které však plně odpovídá velmi sympatické cenové kategorii. Stejného hodnocení dosáhl evropský dezén značky Nokian Line SUV, který garantuje luxusní výkon na suché i mokré vozovce.  Kromě vyšší spotřeby paliva jsou letní SUV pneumatiky 215/65 tohoto výrobce skvělou volbou! Na paty výše uvedeným pneumatikám šlapou gumy Pirelli Scorpion VERDE, jež neprokázaly stoprocentní stabilitu na mokré silnici. Výtečné brzdné vlastnosti, vysoká přilnavost na suchém asfaltu a přívětivá cena však řadí italskou značku k top kvalitě.

Pro zaslouženou stříbrnou příčku si dojela pneumatika americké značky Cooper Zeon 4XS Sport.  Letní offroad pneumatiky vás nezklamou v zatáčkách na mokrém povrchu a na suché vozovce potvrzují výjimečný brzdný výkon! Rychleji se opotřebí, ale jejich pořízení není nijak nákladné a jízdní vlastnosti garantují vyváženost!

Goodyear EfficientGrip SUV získal ocenění skutečného silničního profesionála. Naprosto bezpečná, spolehlivá a výkonná pneumatika právem obsadila 1. místo testu ADAC díky špičkovým vlastnostem na suchém i mokrém asfaltu, bezproblémovému chování v aquaplaningu a bezkonkurenční brzdné dráze! Menším negativem je vyšší valivý odpor, který je však ve srovnání s výše popsanými klady zanedbatelný!

Testujte sami na svém voze

K žádaným letním pneu varianty 215 65 r16 se též řadí Barum Bravuris 4×4 oblíbené pro nízkou úroveň hluku za jízdy, precizní brzdnou dráhu a výborné ovladatelnosti i na mokré vozovce. Letní pneu 4×4 garantují dlouhou životnost a vysoce komfortní cestování.

Zajímavé výsledky letních pneumatik každoročně ovlivňují tisíce řidičů v rozhodnutí o koupi originální a prověřené výbavy.  Vyzkoušejte některé z kvalitních letních pneu 215/65 r16 na svém voze a porovnejte osobní zkušenosti s výsledky testů!

Zdroj: Pneumatiky.cz