Tvrzená skla

Jak chránit mobil před poškozením? Pomůže tvrzené sklo

Každý z nás to zná. Stačí chvíle nepozornosti a mobil, za který jsme zaplatili tisíce až desetitisíce korun, letí k zemi. Pád, který mnohdy končí závadou vyžadující návštěvu servisu, by přitom mohl častěji končit bez újmy. Jak? Díky tvrzenému sklu.

Tvrzená skla si právě díky svým ochranným vlastnostem získala velkou oblibu mezi zákazníky. Postupně začala vytlačovat dříve používané fólie, které mobil nedokáží ochránit tak dobře. Důvodem je jejich nižší tvrdost.

Ta u kvalitních tvrzených skel dosahuje hodnoty 9H (fólie 3-4H) na Mohsově stupnici tvrdosti. Samotná tvrdost ale není vše. Při nákupu ochranného skla je nutné brát v potaz i další parametry, jako je například materiál, zpracování nebo dodatečné úpravy.

Přestože na sobě většina prodávaných tvrzených skel shodně nosí nápis „Made in China“, jejich kvalita se liší v závislosti na použitém materiálu. Ta kvalitativně lepší využívají řadu surovin z dovozu – například značkové sklo z Japonska nebo Jižní Koreje.

Vhodné vstupní suroviny se ale neobejdou bez kvalitního zpracování. Čím se vyznačuje? Ochranné sklo musí především přesně kopírovat všechny výřezy, jež na mobilu jsou (mikrofon, tlačítka…). Také by mělo mít minimálně 2.5D úpravu hran, která označuje jejich mírné zaoblení. Rozdíl oproti sklu, které tuto úpravu nemá, poznáte prakticky okamžitě – vaše ruce nebudou při používání narážet na nepříjemné „ostré“ zakončení. Pokud tvrzené sklo takovým zpracováním disponuje, můžete počítat s tím, že se o něm výrobce zmíní na obale.

Ať už chcete ochránit svůj iPhone 6S, starší Samsung S5 mini nebo Huawei Y5, doporučujeme vybírat taková tvrzená skla, která disponují citlivým dotykem, oleofobickou úpravou proti otiskům prstů a vysokou průhledností.

Nevíte, kde hledat kvalitní tvrzená skla? Navštivte internetový obchod Tvrzené.cz a vybírejte online z široké nabídky!