cyclists-885609_1920

Neohrožujte své dítě při jízdě na kole!

Určitě přemýšlíte, jak co nejvíce zvýšit bezpečnost vašeho dítěte. Pádům a různým úrazům sice zcela nezabráníte, to k dětství patří, ale mnohá opatření udělat můžete. Nic se nemá přehánět a bránit dětem v aktivitách není rozumné, ale měly by používat dostupné ochranné a bezpečnostní pomůcky. K nim patří především přilba, chrániče a reflexní prvky.

Bezpečnější pohyb na silnici i na chodníku

Pro bezpečnější pohyb v silničním provozu jednoduše poslouží reflexní vesta. Hodí se nejen na kolo, ale i na kolečkové brusle, koloběžku nebo odrážedlo. Nejen na silnici, ale i na chodníku musí být vaše ratolest dobře vidět! Při jízdě za šera, za tmy i za světla má zářivě žlutá vesta s odrazovými pruhy svůj význam. Dítko občas nekontrolovatelně zamíří jiným směrem, může se někomu připlést do cesty, neustále budete vidět, kde se pohybuje.

Vesta na cestu do školy

Reflexní vesty ale nemají využití jen při sportech. Pohybuje-li se vaše dítě okolo silnice, vždy mu hrozí nebezpečí. Cesta do školy v zimních a pošmourných dnech za snížené viditelnosti, přecházení přes cestu nebo dokonce chůze po kraji silnice, to vše je potencionální nebezpečí. Naučte dítko obléct si reflexní vestu a vysvětlete mu, proč je pro něj dobrá. Vždy se může stát, že řidič dítě přehlédne, třeba na přechodě, obzvláště, bude-li oblečeno do nevýrazných barev. Problémem mohou být vesnice, kde je nedostatek chodníků a částečně se musí chodit po kraji komunikace. Tyto vesty často využívají i školy a mateřské školky při pohybu dětí mimo areál a přeházení přes silnici.

Atraktivní provedení reflexních vest

K dostání jsou vesty v různých velikostech, zajímavých provedeních a dokonce i s obrázky. Mohou mít zapínání vepředu nebo se oblékat přes hlavu. Díky potiskům bude reflexní vesta připadat dítěti zajímavější, a pokud se domluvíte i jinými rodiči, že jejich děti podobnou vestu oblečou také, nebude se dítě stydět nebo si připadat zvláštně. Jak je známo, děti se nerady odlišují a raději mají to, co jejich vrstevníci.