naslouchátko

Naslouchátka pro nedoslýchavé: Který typ vybrat?

Nedávno jsem pomáhala své babičce vybírat vhodné naslouchátko do ucha. Špatně slyší a toto je možnost, jak její sluch zlepšit. Sama si na výběr netroufala, a tak doufala, že společně zvolíme takové, které jí bude vyhovovat.

Analogové, nebo digitální sluchadlo?

Při výběru sluchadla pro nedoslýchavé jsem se zajímala, jaké typy existují. Většinou se liší způsobem připevnění. Buď jsou za ucho nebo do ucha a zajímavé řešení je také kapesní naslouchátko. Další rozdělení je na analogická naslouchátka a ta digitální. Pro první variantu hovořila hlavně jejich cena, která je oproti digitálním typům mnohem příjemnější. Babička je seniorka s nepříliš velkých důchodem, takže je ráda za každou korunu, co ušetří.

Sluchadlo pro seniory za ucho

Rozhodla jsem se tedy vybírat mezi analogovými naslouchátky pro seniory. Zajímavým modelem byl například BTE naslouchátko za ucho ZinBest HAP-20F s UV boxem. Jeho výhodou je, že se může nosit za pravým i levým uchem. Díky třem velikostem silikonových špuntů se hodí do každého ucha. K dispozici je také krabička, která sama dezinfikuje silikonové části naslouchátka, kdy stačí dát do ní baterie a zapnout. Box se vejde do kapsy, chrání sluchadlo před vlhkostí i prachem. Je dokonale hygienické. Současně se mi líbilo jeho ovládání, které je poměrně snadné.

Nabíjecí naslouchátko do ucha

Jako další se nabízelo nabíjecí naslouchátko do ucha ZDC-900B. Zde se jevila jako velká výhoda to, že není nutné dokupovat baterie, protože naslouchátko se nabíjí v nabíjecí stanici. Opět má tři velikosti špuntů a dlouhá je i doba jeho použití, která dosahuje téměř 18 hodin. Což znamená prakticky celý den. Pak ho stačí dát na 2 až 4 hodiny do nabíječky a opět je provozuschopné.

Nabídku jsme projednaly společně s babičkou, a nakonec se rozhodly pro nabíjecí sluchadlo pro nedoslýchavé, protože zde odpadá nutnost kupovat baterie. Jeho pořizovací cena je o něco vyšší, ale výhody převažují.