drill-444508_1920

Kvalita a životnost na prvním místě

Společnost WNT sídlící v Německu, rozšířila svou působnost již do osmnácti zemí a stala se součástí mezinárodní skupiny s celosvětovým dosahem. Díky neutuchající snaze, píli a jasnému cíli mohla být otevřena pobočka i u nás v České republice a jako dceřiná společnost Total Tooling zde s velikým úspěchem působí již deset let. Portfolio společnosti je opravdu široké a skýtá více jak 45 000 různých nástrojů, které vám usnadní každodenní práci.

WNT společnost vlastní silné know-how a také díky tomu se může pyšnit titulem nejdůležitějšího evropského dodavatele nástrojů na třískové obrábění. Současný trend moderního třískového obrábění klade veliký důraz na kvalitu a životnost obráběcích nástrojů a právě tyto vlastnosti jsou zahrnuty v rovnici Total Tooling = kvalita x servis.

Moderní trend třískového obrábění

Třískové obrábění je technologický proces, jehož cílem je vytvoření požadovaného tvaru obráběného předmětu, odborníky nazývaného jako obrobek. Třískové obrábění rozčleňujeme podle druhu pohybu, jímž je výrobek opracováván, a tak můžeme třískové obrábění členit mimo jiné na vrtání, soustružení a frézování.

Obrábění pomocí vrtáku

Jak jsme již výše uvedli, vrtání je druh třískového obrábění. Role obráběcího vrtáku spočívá v otáčivém posunu k obrobku, čímž dochází k jeho opracování. Společnost WNT, jakožto odborník na třískové obrábění, nabízí široké portfólio HSS vrtáků, které uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Nástroje pro soustružení

Dalším druhem třískového obrábění je soustružení. Na rozdíl od obrábění pomocí vrtáku, dochází při soustružení k obrábění výrobků prostřednictvím soustružnického nože. Společnost WNT nabízí vyměnitelné břitové destičky Dragonskin, díky kterým je úplně jedno, jestli obrábíte ocel, nerez nebo litinu, výsledek bude vždy naprosto profesionální.

V hlavní roli fréza

Neopomenutelným druhém třískového obrábění je samozřejmě frézování. V produktové nabídce společnosti WNT jsou vám k dispozici HSS frézy a ať už si vyberete frézy bez povlaku, či se speciálními povlaky, bude vám vždy zajištěna vysoká kvalita obráběcích nástrojů. Naleznete zde nástroje pro frézování závitů i nástroje pro výrobu forem.

A co je nejlepší? 99% všech výrobků v katalogu je okamžitě k dispozici. Spolehněte se na zkušenosti a profesionalitu společnosti WNT, tak jako miliony dalších spokojených uživatelů.