pamlsky-mazlik2-216x145

Jaké pamlsky můžete dávat svému pejskovi za odměnu?

Stejně tak jako krmiv, máme na trhu velké množství pamlsků pro pejsky. Ty slouží jako odměna při výcviku, obvykle po dobře provedeném povelu či jako doplněk stravy během dne, neboť obsahuje živiny, které pes potřebuje. Přinášíme vám přehled pamlsků, jež jsme rozdělili do několika kategorií: na buvolí kosti, měkké, sušené, čokolády, barevné pamlsky a na čištění zubů.

Buvolí kosti

Buvolí kosti jsou pro mnohé chovatele velmi dobře známé. Jedná se o kosti, tyčinky, koule, botičky, uzly a další, jež jsou ze sušené buvolí kůže. Tento druh je ideální na žvýkání a pes se při této činnosti zabaví na dlouhé hodiny. Ty, které jsou bělejší, obsahují navíc kalcium posilující zuby.

Měkké

Tyto pochoutky snad všichni pejsci milují, protože krásně voní i chutnají. Máme na mysli tzv. masové plátky, tyčinky, kostičky, proužky, kolečka z kuřecího, krůtího, kachního masa apod. K dostání jsou v rozmanitých příchutích a tvarech. Toto 95 – 100% sušené maso je skvělou odměnou a je vhodné pro štěňata a dospělé pejsky, i v seniorském věku. Kvalitní jsou např. produkty Brit Lets Bite či Calibra Joy.

Sušené

Populární jsou rovněž sušené pamlsky pro psy, o kterých lze tvrdit, že vedou před ostatními. Vašemu miláčkovi můžete pořídit kupříkladu sušené uši – vepřové, králičí, hovězí, sušené plíce, hrtany, dršťky, šlachy, ryby, játra, krky, vepřové maso, nohy, vepřové a hovězí ocasy a různé jiné vnitřnosti či části zvířat. Mohou být i uzené. Tento druh pochoutek je potřeba skladovat v chladu.

Čokolády

V tomto případě rozhodně nemáme na mysli běžnou čokoládu. Ta je pro psy až nebezpečná, protože složení pro ně není vhodné. Může vašeho mazlíčka ohrozit na životě, pokud by jí snědl moc. K dostání jsou speciální čokolády pro pejsky, které jsou nezávadné a nabízí několik příchutí – hovězí, jehněčí, lososová, jahodová, vanilková a další. Pořídit lze klasickou tabulku, případně ve tvaru kosti. Jestliže se vám nechce čokoláda lámat, pak existuje i varianta tzv. vitamínových dropsů.

Barevné pamlsky

Velmi známé jsou barevné žvýkací pamlsky, které jsou vyrobeny z rozdrcené syrové kůže a škrobu. Nejčastěji mají podobu tyčinek, kostiček a dudlíků různých velikostí a tvarů. Obsahují vápník, který je důležitý pro pevnost kostí a kloubů.

Čištění zubů

Jestliže si váš pejsek nechce nechat čistit zuby, pak mu sem tam dávejte pamlsky určené k čištění zubů. Ty je pomáhají čistit a odstraňují také zubní plak. Poznáte je tak, že obsahují v názvu zpravidla denta.