ERLQ004CV3_R _600x400_tcm633-244558

Tepelné čerpadlo Daikin ušetří vaše účty za vytápění

Výdaje za energie jsou významnou složkou rodinného rozpočtu, který značně zatěžují. Dá se říci, že co rok, to více, protože ceny neustále rostou. Blíží se zima a s ní i nová topná sezóna, takže každá domácnost se na ni musí řádně připravit. Bez tepla se neobejdeme, nicméně snad každý hledá způsoby, jak na něm co nejvíce ušetřit. Stavíte nový dům? Nebo plánujete rekonstrukci? Pak jistě přijde na řadu i výběr vhodného vytápění. Ušetřit můžete pořízením tepelného čerpadla, které nabízí alternativní zdroj energie.

Úsporu přináší tepelné čerpadlo v tom, že pokud vsadíte na kvalitní značku, pak bude až 70 % tepla vytvářet z energie, kterou získá z okolního vzduchu, zbytek je zajištěn provozem z elektrické sítě. Navíc, pokud budete mít tento typ vytápění, získáte i nižší cenovou sazbu za elektrickou energii. Do svého domu můžete rovněž zakomponovat i jiná, ekonomická řešení, které lze s tepelným čerpadlem propojit. Máme na myslí kupříkladu solární panely, jež mohou spotřebu energií také rapidně snížit a ostatně i zvýšit efektivitu tepelného čerpadla.

Využití tepelných čerpadel je široké. Prioritně se používají k vytápění objektů a také k ohřevu vody v domácnosti. Skrze něj lze ale také ohřívat vodu v bazénu apod. Rovněž jej můžete napojit na klimatizaci a vzduch v místnostech uvnitř domu ochlazovat. Teplou vodu máte díky němu během chvilky. Možná ani nevíte, že tepelná čerpadla jsou součástí chladniček i mrazniček.

Kvalitní tepelná čerpadla Daikin

Na našem trhu seženete nejrůznější tepelná čerpadla od rozličných výrobců, jež u nás působí. Doporučit však můžeme tepelná čerpadla Daikin, jež jsou zejména vhodná do novostaveb, ale i pro domy či byty procházející rekonstrukcí. Jsou kombinovatelné, flexibilní, úsporné a cenově dostupné. Mají pozoruhodnou energetickou účinnost díky unikátní kombinaci účinného, invertorem řízeného kompresoru a regulace s plovoucí nastavenou teplotou. Vsadíte-li na tuto značku, pak budete jistě spokojení, kolik tepla jím můžete získat, za tak málo nákladů. Tepelná čerpadla Daikin Altherma přináší kompaktní řešení s ohřevem teplé vody, včetně intuitivního a názorného ovládání.