zlato

Jak ochránit své peníze před ztrátou hodnoty? Investujte do zlata!

Řešíte, do čeho investovat peníze? Je tu několik možností, ale ne všechny jsou ideální. Bývaly to nemovitosti, které však dnes již úplně bezpečnou formou investice nejsou. Nabízí se proto další alternativy, jako jsou drahé kovy, starožitnosti a umělecká díla. Jak své peníze nejlépe ochránit před ztrátou hodnoty? Investujte je do zlata! Prozradíme, v čem tkví jeho výhody.

Zlato jako investiční vítěz

Ze všech drahých kovů i jiných komodit vychází právě zlato jako nejlepší možnost, do čeho investovat. Má totiž několik výhod. Na rozdíl od jiných drahých kovů nepodléhá dani z přidané hodnoty. Oproti starožitnostem a uměleckým dílům je navíc mobilní a prakticky nezničitelné. A co je nejdůležitější, zlato neztrácí svou hodnotu! Ať se s vývojem ekonomiky děje cokoliv, zlato si svou hodnotu udrží. A nesníží ji ani měnová nestabilita. Jedná se tedy o záruku toho, že o své investované peníze nepřijdete.

Jaké zlato můžete koupit na českém trhu?

Nabízí se odpověď, že české, ale není to tak. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Můžete nakoupit české pamětní mince. Ty jsou ale navýšeny o sběratelskou hodnotu, takže jako investice nejsou ideální. Českému trhu proto dominují zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Na koho se obrátit?

Nakupte zlato u společnosti, která se jeho distribucí za účelem investic zabývá již 17 let. Specializovanou prodejnu najdete v Praze v Obecním domě. „Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti Zlaté mince.

Nyní v době pandemie si investiční zlato také můžete objednat prostřednictvím webové stránky www.zlate-mince.cz. Bude vám doručeno do rukou v pojištěné a diskrétní zásilce. Zde je také denně aktualizovaný ceník zlatých slitků.