POLYSTYRENOVÉ kazety

Strop jako koruna interiéru

Vymalovali jste před svátky celý byt, ale jediným, co má stále vadu na kráse, jsou stropy? I ty se nabízí vymalovat. Je to rozhodně to nejjednodušší, co můžete udělat. To ale pouze za předpokladu, že je strop hladký. Pokud jsou totiž na stropě nerovnosti, spáry či pukliny, doporučujeme spíše sáhnout po jiném, elegantnějším, a především trvalejším řešení.

Mohou jím být praktické stropní kazety, stropní podhledy nebo přírodní stropy. Pojďme se na všechny tyto alternativy podívat více zblízka. Pod stropními kazetami si představte čtverce nejrůznějších barev i vzorů, které dokážou zakrýt nerovnosti, praskliny, ale i spáry mezi panely. Kazety se vyrábějí převážně z polystyrenu, což představuje velkou výhodu v oblasti tepelné i zvukové izolace.

Nenáročná instalace

Instalace stropních kazet z webového portálu https://www.lotobox.eu/polystyrenove-kazety/ není náročná. Můžete je přibíjet ke speciálnímu předem připravenému roštu, nebo je na strop přímo lepit – stačí mít k tomu určené lepidlo. Existuje několik typů stropních kazet, jež rozlišujeme podle technologie výroby. Najdete mezi nimi různé styly a barvy, ale také omyvatelné moderní kazety ze sekce https://www.lotobox.eu/polystyrenove-kazety/, jež slibují, že jejich údržba bude velmi nenáročná.

Podobně jako kazety mohou být praktickým řešením střešní podhledy. I ty se velmi dobře hodí na místa, kde jsou porušené stropy a nejrůznější nerovnosti. Nejrozšířenějšími typy stropních podhledů jsou podhledy minerální, často již se zabudovaným osvětlením, a podhledy sádrokartonové. Ty si získaly oblibu také proto, že jsou ohnivzdorné.Jejich další výhodou, kterou někteří jistě ocení, je to, že se pod ně dají umístit elektroinstalační a sanitární rozvody.

Pro milovníky zeleně

Alternativou pro milovníky přírodních materiálů může být dřevěný a též zelený strop. Izolačně vděčné dřevo mívá formu trámů ze smrku a stejně tak jedle, a ty mohou být skryté, nebo přiznané. V případě, že chcete zkusit něco opravdu netradičního, můžete svůj strop nechat porůst vegetací. To zajistí závěsné květináče či police s květináči a z nich rostoucí popínavé rostliny, které můžete různě kombinovat i tvarovat.

Sdílet článek