cat-and-dog-775116_1920

Jak ideálně krmit psa nebo kočku?

Máte doma psa nebo kočku chcete, aby se váš mazel měl co nejlépe? Začít byste měli u správné formy krmení. Stále mnoho chovatelů právě v této oblasti chybuje, čímž svého zvířecího přítele ochuzuje o plnohodnotný život. Nedějte chyby – máme pro vás nejdůležitější pravidla, kterými byste se i vy měli řídit.

Jak poznat dobré krmivo?

Na trhu existují 3 základní druhy krmiva: granule pro psy a kočky, konzervy a je také možné vsadit na domácí přípravu krmiva.

Domácí příprava jídla v žádném případě neznamená, že psa nebo kočku budete krmit zbytky. Lidské jídlo je pro psy i kočky velmi škodlivé, protože obsahuje velké množství soli a koření. Pokud se rozhodnete připravovat jídlo doma, je třeba zajistit, aby mělo optimální složení. Musí obsahovat vyvážený obsah proteinů, bílkovin, vitamínů a jiných látek. Na tuto formu stravování si někdy netroufnou ani ti nejlepší profesionální chovatelé.

Další dvě možnosti – tedy granule pro kočky a psy a konzervy, jsou spolehlivým způsobem, jak zvířeni zajistit ideální přísun všech potřebných živin. Platí to ale jen tehdy – pokud vsadíte na kvalitu.

Dobré granule by měly v největší míře obsahovat maso. Doporučuje se více než 60%. Pečlivě proto čtěte složení. Výrobce musí vždy uvést o jaké maso se jedná. Známkou nekvalitního zboží může být, že výrobce uvádí termín masová moučka. Granule pro psy musí dále obsahovat ovoce a zeleninu. Složení krmiva musí vždy odpovídat potřebám zvířete – vybírejte takové krmivo, které koresponduje s váhou, věkem a aktuálním zdravotním stavem zvířete.

Není třeba dělat kompromis mezi cenou a kvalitou

Dobrá zpráva pro každého chovatele je, že i ty nejlepší granule pro psy je možné sehnat za slušnou cenu. Důkazem toho je obchod www.pytelgranuli.cz. Nabízí zde granule od špičkových výrobců za nízké ceny. Mezi nejprodávanější patří například Taste of the Wild Pacific Stream 13,6kg.

Pro každého zákazníka nabízí nejen nízkou cenu, ale i rychlé dodání a dopravu zdarma při nákupu nad 700 Kč.