26660_img_

Jak jsem vybíral obývací stěnu do malého obýváku

Zařídit moderně náš malý obývák pro mě byla vlastně výzva. Nechtěli jsme se ničeho vzdát, toužili jsme po sedačce i obývací stěně, do které se vejde hodně věcí. A tak mi nezbylo nic jiného, než se pustit do plánování. Rozumně jsem vydedukoval, že nejdřív by bylo dobré umístit velké kusy nábytku – tedy obývací stěnu. S ní to bylo nejsložitější.

Kam tu obývací stěnu dám?

To byla první otázka, kterou jsem si položil. Vybrat místo, kde by neblokovala okna nebo dveře nebylo úplně snadné. Obyčejně se obývací stěny dávají ke dlouhé prázdné stěně a musí se počítat s tím, že naproti nim bude gauč či křesla.

Měli jsme s manželkou dva tipy, kam stěnu dát, nakonec jsme ji umístili k prázdné stěně, aby se naproti vešla větší sedačka a před ni ještě konferenční stolek. Kdybychom ji dali tam, kam jsme mysleli původně, na konferenční stolek by místo už nezbylo. Takhle máme navíc větší vzdálenost od televize, což je praktické, vzhledem k tomu, že si potrpíme na velké obrazovky.

Pak došlo na dlouhé hledání té správné obývákové stěny

Pokud to chcete zvládnout lépe než my, mám pro vás doporučení. Hledejte v nějakém e-shopu, který je stejně jako T-nábytek opatřen chytrými filtry. Zaškrtnete si tam barvu a materiál, který potřebujete, a rázem vidíte jen to, co se vám líbí, a nemusíte se proklikávat desítkami zbytečných nabídek.

Velký výběr obývacích stěn, které lze hledat podle barev či materiálu, najdete zde.

Každopádně my jsme v tom dlouhém hledání objevili malé a moderní obývací stěny, které se nám nakonec zalíbily nejvíce. Dívali jsme se, že existují stěny se spoustou poliček a skříněk. My jsme však byli předem smíření s tím, že nic takového se nám domů nevejde. Sáhli jsme po jednoduchém kousku. Jedná se jen o TV stolek, na kterém má manželka vystavené různé dekorační předměty (televizi máme na stěně), závěsnou skříňku na zavírání a dvě police.

Líbí se nám minimalistický styl a nadšení jsme byli i z barev. Zírali jsme, v kolika barevných kombinacích se obývací sestavy vyrábí. Zvolili jsme bílou, což je barva minimalistická a hodí se nám k sedačce a jedné komodě, kterou v obýváku máme. Víc nábytku se nám tam nevešlo, ale nevadí. Obývací stěnu máme nejhezčí.