Identifikační náramky na festivaly, koncerty a další akce

Identifikační náramky na festivaly, koncerty a další akce

Dnes jsme dostali k testování nezvyklý předmět a tím jsou identifikační náramky Tyvek. Pokud jste pravidelní návštěvníci letních festivalů, koncertů či větších party jen pro pozvané či platící, jistě jste se s nimi již určitě potkali. Výborná alternativa klasickým razítkům, která se často za a) rozmažou a za b) zašpiní oblečení.

Nespornou výhodou je i fakt, že identifikační pásky lze použít jako reklamní nosič, takže jejich cena, která je někde kolem koruny (záleží na potisku a samozřejmě poštu kusů), je hravě nahrazena tím, komu reklamu na pásku pořadatel akce poskytne.

Můžete jimi označit samozřejmě nejen klasické návštěvníky, ale podle barevných zón třeba i VIP zákazníky se vstupem do uzavřených částí areálu, vystupující, pořadatele nebo třeba odlišíte návštěvníky pod 18 let z důvodu (ne)podávání alkoholických nápojů na akci.

Zajímavý je i další prvek a to, že obsahují tzv. kontrolní útržek (každý pásek má své unikátní číslo), takže to lze použít jednak pro zpětnou evidenci počtu vydaných vstupenek (třeba pro obecní či finanční úřad) a jednak je lze použít třeba jako lístek do tomboly nebo poukaz na párek zdarma…

Jako první se u nás objevily plastové pásky, které ale šly s trochou píle roztáhnout a následně půjčit třeba přes plot někomu dalšímu, aby posloužil neplacenému vstupu. Nový typ ID náramků je uzpůsoben tak, aby byl skutečně jen jednorázový, takže pokud obsluha lepicí pásek jeho upevnění „nezflikuje“, není v podstatě šance ho sundat a půjčit někomu dalšímu. Unikátní koncovka totiž obsahuje silné lepidlo a je perforovaná tak, že se při větší sile, kterou by bylo třeba k sundání vyvinout, přetrhne.

Oproti plastovým pak hraje roli i jejich nižší pořizovací cena. Někdy se jim také říká papírové pásky, ale to není tak úplně přesné označení. Materiál je totiž také syntetického původu, jedná se o zmiňovaný TYVEK, tady polyetanová vlákna. Oproti papíru je výhoda, že se nerozmočí, takže třeba na party můžete tancovat, zpotit se a třeba i skočit do bazénu, páska zůstane nedotčená.

Zkoušeli jsme pásku jak máčet ve vodě, tak spoj nahřívat a skutečně držela. Bez viditelného poškození prostě nešel znovupoužít. Velikost cca 25 cm v obvodu (šířka je 2,54 cm) byla dostačující jak pro ženy, tak pro muže se silnější rukou.

 

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Stříbrné mince ČNB
Stříbrné mince ČNB
Stříbrné mince  jsou oblíbené, protože jsou levné. Jednu pořídíte i do 500 Kč, cena roste s velikosti mince. Minci můžete koupit...
Balení zboží v naprostém klidu
Balení zboží v naprostém klidu
Neustále se zakládají nové internetové obchody. Ty nejlepší mají velice dobré zisky. K úspěchu vede skvělá obchodní taktika, zajímavé nabídky...
Pusťte se do práce ve speciálním oblečení
Pusťte se do práce ve speciálním oblečení
Chystáte se pracovat na zahradě nebo v garáži? Výměna oblečení se nedělá jenom kvůli nezašpinění svátečnějších svršků, ale hlavně pro...