geladrink

Geladrink

Geladrink patří mezi nejznámější tuzemské přípravky na kolagenní výživu kostí a chrupavek kloubů. Účinky kolagenu jsou dostatečně známé, na bázi tohoto přírodního preparátu existuje celá řada potravinových doplňků.

Kolagen se obvykle získává z kožních štěpů a kostí, ryb, z vepřového, z drůbežího nebo z hovězího. Rychle se vstřebává rybí kolagen, tzv. aktivní živý kolagen. Ten je vhodnější zejména pro výrobu tzv. kosmeneutik, neboli kosmetických přípravků se zdravotními účinky.

Geladrink naproti tomu používá patentovaný preparát Gelita, což je kolagenní bílkovina hovězího původu. Jedná se o hydrolýzou enzymaticky neštěpené fragmenty kolagenu, tzv. kolagenní peptidy. Výhodou tohoto složitého procesu je, že výsledný kolagenní hydrolyzát má stejné složení aminokyselin jako původní kolagen. Neobsahuje žádné tuky a cukry a je pročištěn tak, že obsahuje na 96% bílkovin.

Pod značkou Geladrink respektive přidružených značek Gelapony (pro koně) a Gelacan (pro psy), se vyrábí celá řada přípravků a výživu kloubů. Mezi známé propagátory patří žokej Josef Váňa, který preparáty využívá nyní nejen pro sebe, ale i pro své čtyřnohé miláčky. Nakonec spojení s koňmi je zde vcelku logické, zdroj vědění o kolagenu a jeho komerční aplikace ve formě potravinových doplňků u nás, revmatolog MUDr. Milan Adam, byl rodák z Pardubic (nar. 1928) a tak měl k závodění a koním vcelku blízko. I dnes jsou lidé z vedení firmy vyrábějící Geladrink aktivní chovatelé koní.

Geladrink se prodává v několika aplikačních formách:

 • Práškový vysoce koncentrovaný nápoj
 • Sirup – biosol pro vysokou vstřebatelnost
 • Želatinové kapsle

 

Zejména u seniorů jsou oblíbené právě želatinové kapsle, jednak je zde přesné dávkování bez nutnosti odměřování přípravku a hlavně se velmi dobře polykají. Současně neobsahují žádné vedlejší přídavky, které by mohly mít nežádoucí účinky, jako jsou třeba nejrůznější pojidla u běžných tablet. Ty se pak často uvolňují v trávicím traktu mnohem déle a nezřídka kdy včetně účinné látky opustí tělo dřív, než dojde k jejich úplnému rozkladu do organismu. Želatinové kapsle obsahují tak jen účinné látky.

 

Sdílet článek

3 komentáře u „Geladrink

 1. David

  Strašně rád jsem chodíval po horách a na dlouhé procházky. Bohužel mě začaly bolet kolena natolik, že jsem tyto své oblíbené aktivity nemohl vykonávat. Loni na Vánoce jsem dostal geladrink. Účinkoval velmi rychle a koncentrované nápoje byly pro mě nejlepší volbou. Několik příchutí jsem vyzkoušel, ale nejvíce mi chutnal jahodový geladrink. Díky geladrinku můžu zase bez problémů chodit po horách.

 2. Agáta

  Geladrink už nějakou dobu užívám. Je super! Klouby nebolí a já můžu zase v klidu sportovat. 🙂 Teď ho používám jako prevenci a taky dobrý.

 3. František Masopust

  Mám 63 let a má profese mě na stáří uštědřila několik překvapení,ohromné bolesti kloubu atd.Začal jsem užívat eladrik a světe div se. Ohromné bolesti jsou pryč a já mohu normálně fungovat. Tento doplněk stravy vřele doporučuji. S pozdravem Fr. Masopust

Komentáře nejsou povoleny.