alsatian-344065_1280 (1)

Elektronické výcvikové obojky pro psy

V současné době jsou velice skloňovaným tématem elektronické výcvikové obojky pro psy, které profesionální kynology a pejskaře dělí na dva tábory. První tábor vnímá elektronický obojek jako efektivní a bezpečnou pomůcku při výcviku, kdežto na druhé straně stojí odpůrci tohoto moderního kynologického nástroje.

Při odborném výcviku psů se používají mírné tělesné tresty, které zvířeti neublíží. Jedná se o plácnutí přes zadek, vytahání za kůži a podobně. To má psí šelmu upozornit, že dělá něco špatně (neposlouchá příkazy, je agresivní). Náhradou těchto lehkých fyzických trestů je elektronický obojek, přičemž občas se můžete setkat s přívlastkem „elektrický“. Pakliže je výcviková pomůcka použitá správně, je naprosto bezpečná a účinná. Obojek se dá ovládat na dálku, což oceníte v okamžiku, kdy se vám na vycházce čtyřnohý přítel rozeběhne na srnkou či zajícem.

Jak výcvikový obojek funguje?

Jak už samotný název napovídá, elektronické výcvikové obojky využívají elektrostatické výboje. Jsou pro zvíře nepříjemné, nikoliv zdraví nebezpečné. Obojky disponují několika úrovněmi elektrostatických impulsů a vibrací, které si nastavíte podle velikosti vašeho psa. Je zřejmé, že menšímu plemenu vystačí slabší výboje než velké rase.

Dosah výcvikových obojků

Produktové portfolio internetového obchodu Elektronickeobojkypropsy.cz je skutečně pestré a zahrnuje výcvikové obojky s různým dosahem a rozmanitými funkcemi. Dosah se většinou pohybuje kolem 300 metrů. Nicméně najdou se i prototypy s dosahem 1 kilometru. Jedná se o výcvikový obojek Petrainer 900D. Zlatou střední cestou je výcvikový obojek Aatertek AT-216S, jehož dosah je 550 metrů.

Můžete se těšit na vysokou kvalitu, dlouhou životnost a atraktivní ceny. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem konkrétního modelu, obraťte se na personál.