HQD

Elektronická cigareta a cesta ke zbavení se závislosti na nikotinu

Na kuřáky se ze všech cigaretových krabiček dívá tu rakovinový nádor, jinde zase zčernalé plíce. Obrázky to jsou nehezké a možná, že některého kuřáka od jeho zlozvyku odradí. Více než to ale za rozhodnutím přestat kouřit stojí snaha o zdravější životní styl, ke kterému cigareta nepatří. Zbavit se návyku na nikotin je poměrně těžké. Velkým pomocníkem jsou zde elektronické cigarety.

Co vlastně elektronická cigareta je

Ve své podstatě se jedná o vaporizér neboli přístroj, který mění kapalinu na plyn pomocí tepla. S myšlenkou na vaporizér přišel ve 20. letech minulého století Joseph Robinson. Jeho nápad ale upadl v zapomnění. Oprášil ho až v 60. letech 20. století Herbert A. Gilbert a světlo světa spatřila první elektronická cigareta. Nárokovat si prvenství ale může také Číňan Hon Lik, který v roce 2008 vaporizér zdokonalil. V České republice se používá od roku 2009.

Jaká je výhoda elektronických cigaret

Elektronické cigarety neprodukují dým, ale aerosol, tudíž tolik nezapáchají. Jsou také mnohem zdravější než běžné cigarety, protože s vapováním není spojena tvorba dehet ani popele. Vapování nabízí úplnou kontrolu nad dávkováním nikotinu, protože náplně do elektronické cigarety jsou k dostání v různé intenzitě. Lze upravit výkon cigarety, tedy množství páry, který vypouští ven. Dále existují různé příchutě od ovocných až po mentolové.

Co je to jednorázová e-cigareta HQD 

Kromě elektronických cigaret, do kterých je třeba dokupovat náplně, na současném trhu existují i e-cigarety jednorázové s označením HQD. Vejde se do kapsy, je ihned připravená k použití a podle typu vydrží 300 nebo 600 potahů. Když v ní bude docházet náplň, rozbliká se dioda na spodní části e-cigarety. Vybírat je možné z několika příchutí e-cigaret HQD. Cena je více než přívětivá.