nádobí z cukrové třtiny

Dobře se připravte na podávání nápojů

Nemusíte zrovna podnikat v rychlém občerstvení, aby nadešly dny, kdy se neobejdete bez obsáhlého sortimentu potravinářských a gastro obalů. Pořádáte grilování ve velkém stylu a pozvali jste si mnoho přátel? Neobejdete se bez nádobí na nápoje a jídlo.

Kelímkové potěšení

Ano, i obyčejné kelímky dovedou hodně potěšit, když zjistíte, že vám sotva budou stačit skleničky a hrnky z domácích zdrojů. V současné době však nechybí velký výběr nápojových kelímků v mnoha variantách, o čemž se můžete konkrétně přesvědčit například na: https://www.jarico.cz/potravinarske-a-gastro-obaly-napojove-kelimky-katskup100_2.php. Záleží na vás, jestli se rozhodnete pro papírové, termo EPS, krystalové, PET nebo plastové. Najdete zde menší velikosti od 20 ml, které se využívají na rozlévání alkoholu, ale také větší objemy o 500 ml, kam se vlévají hlavně limonády a piva. Při rozhodování se zaměřte na materiál také z důvodu, jestli bude určený na horké nebo studené nápoje. Na kávu, čaj a jiné horké nápoje se využívají kelímky z kvalitního EPS polystyrenu uchovávající teplo. Krystalové se zhotovují z pevnějšího materiálu, tudíž je lépe uchopíte a cítíte se příjemněji při samotném pití. I do papírových voskovaných kelímků jsou určeny svařená vína a teplé pitivo. Lze je také sehnat se zajímavým potiskem.

Jednorázové nádobí zohledňující životní prostředí

Děsíte se toho, že nádobí použijete jen jednou a vše se vyhodí? Pokud chcete myslet na životní prostředí, volte bio výrobky s nabídkou příborů, kelímků, misek, talířků a míchátek. K využívaným biologicky odbouratelným materiálům patří dřevo, bambus a ekologické bio plasty. Velmi populární je také nádobí z cukrové třtiny, kdy se k výrobě využívají zbytky po extrakci cukru z třtiny. Jde o využití těchto tvrdých vláken na voděodolné kousky k jednorázovému použití. K přednostem patří stylový vzhled, lehkost a zároveň dostatečná stabilita.