matrace 120x200

Vybíráme vhodnou matraci pro kvalitní spánek

Kdo se chce dobře vyspat, ví, jak moc záleží na výběru matrace. Jestliže spíte na takové, kterou používáte už roky, je opotřebovaná, váš spánek asi nebude právě nejlepší. A budit se ráno celý rozlámaný s tím, že další den prožijete s bolestí v zádech, není právě příjemné. V takovém případě je nejlepším řešením si pořídit matraci úplně novou, která vaší páteři poskytne kvalitní oporu.

Řešení jsou zdravotní matrace

Při problémech s pohybovým aparátem a páteří je třeba vybírat matraci velmi pečlivě. V katalogu na internetu si sice můžete prohlédnout nabídku, ale není nad to si matraci vyzkoušet osobně v prodejně. Zdravotní matrace mívají perfektní tvarovací účinky, omezí prohýbání páteře ve spánku, které následně vede k bolestem v zádech. Jestliže na ně trpíte, je pro vás řešením právě tento typ matrací.

Jak v domácnosti pečovat o matraci

Každá matrace by měla být velmi dobře prodyšná. Ve spánku byste se neměli přehřívat a potit se. A pokud se už stane, tak kvalitní matrace je vybavená snímatelným potahem, který je možné v případě nutnosti vyprat, a matraci tak udržovat stále čistou. Navíc při teplotě praní nad 60 stupňů Celsia se ničí případní roztoči, kteří v potahu byli. Nedílnou součástí péče o matraci je také její větrání, které byste měli provádět pravidelně. Díky tomu vám matrace vydrží delší dobu ve stejné kvalitě.

Jak vybrat správnou matraci?

Matraci obvykle vybíráme úměrně ke své hmotnosti a výšce. Standardní šířka je 90 cm. Běžně se však setkáte s daleko širší nabídkou na trhu. Matrace 160 × 200 – od Matrace Matex je vhodná na dvojlůžko do ložnice, zatímco matrace 120 × 200 – od Matrace Matex si koupí většinou jednotlivec do svého single bytu. U těchto matrací odpadá mezera, která nemusí být každému příjemná. Na druhou stranu s větší matrací je horší manipulace během pravidelného větrání.