teleskopický žebřík

Teleskopické žebříky

Každý, kdo má dům, byt či zahradu občas potřebuje žebřík, ale ne vždy máme k dispozici takový, jaký bychom potřebovali. Klasické dřevěné žebříky jsou komplikované jak pro uskladnění, tak pro manipulaci a navíc, kolik zbytečných úrazů už se lidem stalo, když se jejich uživatelé snažili z poslední příčky dosáhnout někam ještě o kousek výš? Ovšem nikdo nemá doma prostor pro deset různě dlouhých žebříků. Klasické kuchyňské schůdky jsou vhodné tak maximálně pro hledání v nástavcích skříní nebo na horních policích spíže. Ale přesto existuje jednoduché řešení – teleskopické žebříky

Teleskopické žebříky jsou obvykle vyrobeny z hliníku a plastu. Jsou lehké, skladné, stabilní a velmi praktické. Teleskopický hliníkový žebřík můžete prodlužovat jednoduchým vysouváním jednotlivých stupňů, a můžete ho tak nastavit přesně na takovou výšku, jakou právě potřebujete. Složené mají teleskopické žebříky poměrně malý objem, a s jejich skladováním tak není žádný problém. Vejdou se i za dveře.

Zkusili jste se přesouvat na chatu s pětimetrovým dřevěným žebříkem na střeše auta? S teleskopickým to zvládnete úplně v pohodě, protože se vejde do kufru běžného automobilu. Nemusíte se bát, že by se vysunul ve chvíli, kdy se to nebude hodit, protože tomu brání pojistná přezka na suchý zip. Nehoda nehrozí.

Teleskopické žebříky se vyrábějí v různých výškách – 3,8 m, 4,4 m a 5 m, přičemž všechny mají ve složené podobě délku maximálně kolem jednoho metru. Rámy trubek mají v dolních partiích průměr 80 mm a v horních partiích 36 mm. Délka trubky je 52 cm, což zajišťuje dostatek místa pro obě nohy. Hmotnost teleskopického žebříku se pohybuje kolem 14 kilogramů. Ceny žebříků jsou velmi příznivé  – pohybují se od 2 420 do 3 267 korun včetně DPH. Teleskopický žebřík by tak neměl chybět v žádné domácnosti kutila nebo zahradníka.