kuna auto

Spolehlivá ochrana před lesními škůdci

Můžete být sebevětším milovníkem všemožné zvěře, pokud vám však jedna z těchto roztomilých potvůrek začne poškozovat majetek, jde láska stranou a na řadu přichází bojovné prostředky. Nemluvíme teď o hmyzu, který dokáže také pěkně potrápit, ale o drobných lesních savcích, kteří se u našeho domu často objevují po setmění a dělají paseku, která nás pak často stojí nejen nervy, ale také nemalé peníze. Například takové kuny. Ačkoliv nebydlíte zrovna uprostřed přírody a váš dům je na míle daleko od lesů, i v městské zástavbě si k vám tato lasička najde čas od času cestu. A pokud vás bude v noci jen obtěžovat pobíháním po střeše a plašením psa v boudě, budete ještě šťastní. První velký problém přichází, když se kuna pustí do vašeho auta, zahradní hadice, či zahradního vybavení. Jak se zbavit kuny a přitom se nezruinovat?

Trocha postřiku a je po problému

Nejméně náročným a přitom velice efektivním řešením proti kunám je chemický přípravek skládající se ze směsice pachů, které kuny odpuzují. Například Antifer. Stačí jej aplikovat na místo, kterému by se měl škůdce obloukem vyhnout, a máte klid, kuna auto mine bez povšimnutí. Ale pozor, nepatří na motorová vozidla a žádné jeho části. Postřik je třeba aplikovat na nasákavý materiál a ten potom do požadované oblasti umístit. Poté působí zhruba 4 týdny, samozřejmě v závislosti na počasí. Většina zvířat má jako dominantní smysl čich a pomocí něj také komunikuje. Proto je nejlogičtějším způsobem, jak říci škůdci, aby nechal vaše auto na pokoji, vybavit ho zápachem z Antiferu.

Chraňte se i před ostatním zvířectvem

Trápí vás mimo kun také divoká prasata, různé druhy hlodavců či srnky, které vám chodí na zahradu okusovat mladé stromky? I na ně tyto přípravky spolehlivě působí díky speciálním typům zápachu odpuzujícím konkrétní druhy zvířat. Navíc existují různé koktejly těchto “aromat”, díky nimž zabráníte tomu, aby si zvíře na jeden specifický druh pachu zvyklo a přestalo jej brát jako potenciální hrozbu. Pachový ohradník je pro vás naprosto nekonfliktním řešením – žádné ohyzdné pasti na zahradě, žádné nebezpečí pro vaše děti, žádná starost.