pneumatiky

3 nejlepší letní pneumatiky pro vozy střední třídy na rok 2018

Už několik let přináší renomovaný německý autoklub ADAC testy pneumatik a nejinak je tomu i letos. Pro rok 2018 si vzal na paškál pneumatiky oblíbeného a velmi častého rozměru 205/55 R16 a podrobil je zkoumání, co se jejich kvalit týká. Pro řidiče Octavií, Golfů nebo Focusů to bude určitě zajímavé čtení.

Stabilně kvalitní Continental se svým modelem ContiPremiumContact 5 tentokrát obsadil v celkovém hodnocení třetí místo. Všestranné a vyvážené pneumatiky zazářily v hodnocení spotřeby paliva, v testu byly v tomto ohledu nejlepší. Dopadly dobře i v ovladatelnosti na mokru. Kvůli vysoké přilnavosti vykazují trochu vyšší opotřebení, ale pokud někdo hledá pneumatiku, která ho podrží za každých okolností, měl by určitě sáhnout po Continentalu.

Příčku před Continentalem se umístily pneumatiky Bridgestone T 001 Evo. Dopadly nejlépe v jízdě na mokré vozovce, velmi dobré jsou i na suchu. Co se týká kilometrového nájezdu, jsou těsně pod stupni vítězů. Bridgestone na svých pneumatikách zapracoval, dříve se mu totiž v testech příliš nevedlo. Tento rok se ale japonskému výrobci povedlo zabodovat i s druhým modelem T 005, a to v testu Autobildu, který zjišťoval brzdnou dráhu u 15palcových pneumatik.

Prvenství putuje do Francie

Zlato tentokrát náleží pneumatikám Michelin Primacy 3. Jejich bezkonkurenční životnost jim vynesla cenné body a naprosto jednoznačně v této disciplíně rozdrtily své soupeře. Excelovaly také na suchu, kde skončily druhé a stydět se nemusí ani za výsledek na mokré silnici. Jsou sice o něco dražší, ale svojí kvalitou si mírně vyšší cenu bez problémů obhájí.

V testu se tentokrát objevily i dvě pneumatiky, které dostaly celkové hodnocení dostatečné a skončily na posledních místech. Pneumatiky od Vredesteinu a Infinity se totiž během testování poškodily, a musely tak být zařazeny až na chvost tabulky, i když Vredestein vykazoval pěkné průběžné výsledky.

Ukazuje se, že pneumatiky střední cenové kategorie kvalitou dohánějí prémiové značky, což by mohlo potěšit zejména ty řidiče, kteří mají hlouběji do kapsy a nechtějí do pneumatik investovat závratné částky.

Zdroj foto: Flickr.com