Sněhová fréza

Sněhové frézy Honda – a zima může přijít

Sníh ztrácí veškeré své kouzlo ve chvíli, kdy musíte vzít do ruky lopatu nebo hrablo a protáhnout si příjezdovou cestu k domu. Odhazování sněhu patří pravděpodobně k těm nejnepříjemnějším činnostem, které musíme dělat. Dokud si nepořídíme sněžnou frézu.

Důvod, proč si pořídit sněhovou frézu

Fréza na sníh je ten nejlepší pomocník, když máte zaváté cesty k domu. Nemusíte se fyzicky vysilovat na odklizení toho bílého nadělení, i tady vás konečně účinně zastoupí technika. Pomocí sněhové frézy to v případě potřeby zvládne i manželka (samozřejmě tím nechci říct, že byste toho měli zneužívat, ale dokázala by to), jejich obsluha i manipulace s nimi je docela snadná.

Proč právě Honda

Možná je to jen subjektivní pocit, ale i v tomhle případě konstruktéři Hondy odvedli dobrou práci, a to nejen po technické stránce, ale jako vždy i s ohledem na ekologii.

Uveďme si pro představu parametry nejmenší kolové sněhové frézy s označením Honda HS 550:

Během hodiny práce je tahle malá motorová fréza schopná odklidit až 29 tun sněhu do vzdálenosti 5 – 8 m. Jednostupňový motorový šnek je poháněný čtyřtaktním jednoválcovým OHC motorem o výkonu 5,5 koně. Díky elastickým břitům vymete sníh z každého povrchu, včetně zámkové dlažby, aniž by ho poškodila. Na jeden záběr bezvadně vyčistí pruh o šířce 50 cm.

Tato benzínová fréza k domácímu použití je opatřena funkcí Easy start, takže i za mrazivých podmínek nastartuje na první zatáhnutí.

Pásová profi varianta

Zvlášť ve vyšších polohách je výhodnější na odklízení sněhu použít pásové sněhové frézy, které na rozdíl od kolečkových nemůžou zapadnout do vrstvy sněhu. Jsou spolehlivou volbou všude tam, kde je zákonná povinnost udržovat schůdné komunikace. Právě tam jsou sněžné frézy s originálně řešeným pojezdem pomocí elastických pásů to nejlepší řešení.

Šíři záběru si u pásových fréz můžete zvolit od 60 – 81 cm, hodinově můžou odklidit od 37 do 65 tun. Mezi zajímavé funkce těchto fréz patří ta proti zamrzání karburátoru nebo pojistka přetížení spojky.

Kromě pětileté záruky a dostupného servisu je výhodou u společnosti Honda, že si můžete nechat jejich stroje předvést a nekupujete tedy „zajíce v pytli“, což bohužel není standard u všech výrobců.