glukometry

Se kterými glukometry budete maximálně spokojeni?

Každý diabetik vyžaduje od glukometru přesné výsledky, na základě nichž si následně aplikuje potřebnou dávku inzulínu. Proto by měl být při výběru přístroje tento parametr stěžejní. Kromě toho je třeba věnovat pozornost rozměrům, velikosti displeje a snadnému ovládání. Jaké glukometry vás nezklamou?

Seznámení s glukometrem

Nejprve bychom si měli říct pár informací o tom, jak glukometry fungují. V balení naleznete samotný přístroj, odběrové pero včetně lancety a diagnostické proužky. Na pero se nasadí jednorázová lanceta neboli jehla, jíž provedete odběr kapky krve. Tu přenesete na proužek a vložíte do glukometru, který během několika okamžiků ukáže výsledek. Z toho je patrné, že při koupi glukometru byste se neměli řídit pouze cenou tohoto přístroje, ale též spotřebního materiálu, jímž jsou lancety a testovací proužky.

Dobrý poměr kvality a ceny

Co se týče základní řady, mezi nejprodávanější patří glukometry GLUNEO, neboť se jedná o přesné a spolehlivé přístroje. Pořídíte je za příjemných 500 Kč. Glukometr je vybaven velkým a dobře čitelným displejem, který je navíc podsvícený. Dále oceníte automatické zapnutí a vypnutí přístroje po vložení a vyjmutí testovacího proužku. V balení se také nachází odběrové pero, 10 testovacích proužků, 10 ks lancet a pouzdro.

Pokročilé funkce, které nejsou k zahození

Ve střední třídě se nachází glukometr RIGHTEST MAX PLUS, který se prodává kolem 1 000 Kč. Je vybaven funkcí automatického kódování, tudíž ho není zapotřebí pravidelně kalibrovat. Díky inverznímu displeji s velkým písmem přečtete výsledky měření i za šera nebo v noci. Bluetooth technologie vám umožní bezdrátový přenos výsledků měření do počítače, tabletu, telefonu nebo aplikace. Oba jmenované přístroje mají elegantní tvar, jež perfektně padne do ruky, a ergonomická tlačítka.