respirátory FFP2

Zákaz vstupu bez respirátoru

Že jste takovou ceduli s upozorněním viděli v poslední době již několikrát? Není se čemu divit. Vláda reaguje na nepříznivý vývoj covidové pandemie a upravuje povinnosti okolo ochrany úst a nosu. Proto se rozhodně vyplatí mít v zásobě kvalitní respirátory, nejlépe osvědčené značky a prémiové kvality. Tu vám zajistí například tuzemský dodavatel využívající pouze české materiály a certifikované postupy.

Respirátory FFP2 jsou tedy jasnou volbou, nezapomínejte však, že do obchodních center,  na palubu letadla ani na úřad a do zaměstnání vás nepustí s respirátorem s výdechovým ventilem. Z toho důvodu se zajímejte primárně o respirátory schválené vládou, eventuálně pak jsou ve hře nanoroušky.

Jak správně vybrat respirátor?

Možná máte dojem, že jednoduše jeden vyberete, nasadíte a jste chráněni vy i vaše okolí. Bohužel ne. U respirátoru je důležitá velikost. Respirátor vám musí perfektně sedět a přiléhat okolo obličeje. Mezi nosem a respirátorem nesmí zůstat ani centimetr, stejně tak okolo brady je nezbytné, aby respirátor dokonale kopíroval tvar obličeje. Udělejte si malý test. Nasaďte respirátor, pořádně jej uchyťte na obličeji a zkuste se zhluboka nadechnout. Respirátor by se měl smrsknout a opět naplnit vydechnutým vzduchem. Rozhodně by neměl nikde unikat, zvláště pak v okolí nosu a brady. Za kvalitou tuzemských respirátorů stojí GOOD MASK, značka zakládající si na kvalitě a pestrém výběru barev i řešení.

Buďte připraveni kdykoliv a kdekoliv

Povinnost nosit ochranu úst a nosu se samozřejmě mění podle aktuální situace. Je proto dobré se zásobit a mít doma připravené respirátory, díky nimž pak můžete cestovat v městské hromadné dopravě, chodit na nákupy a vyřizovat své osobní záležitosti na úřadech. Někde, jako například na palubách letadel, je respirátor nezbytný. Kromě toho se vyplatí mít po ruce i antigenní testy a při prvních příznacích nemoci se preventivně otestovat. Samozřejmostí je pak pečlivá hygiena rukou a nulový kontakt s nakaženými.