tapeta

Rozbijte nudu ve svém obýváku

Nadčasové a jednoduché interiéry nepodléhají módě, díky čemuž se jen tak neokoukají. Mohou mít ale také své nevýhody. Největší z nich je jejich poměrně fádní vzezření, nudné a někdy až unylé. Jak tomu zabránit a přitom nebýt nuceni investovat do barevných výstřelků, jako jsou výrazné sedačky, nábytek, koberce nebo okázalé doplňky? Jednoduššeji, než by se mohlo zdát. K oživení interiéru skvěle poslouží tapety. Jejich výběr je nepřeberný a na své si přijde každý. Záleží tedy jen na vás, nakolik chcete vsadit na jednoduchost a například přírodní tóny a nakolik vás láká jistá dávka extravagance. Patříte-li mezi odvážnější a chcete si interiér vyzdobit vzpomínkami, můžete vsadit rovnou na fototapety. Tapetování je navíc opravdová zábava – ať už výběr zajímavého motivu či samotná realizace.

Jaké tapety zvolit?

Jaká tapeta bude vhodná, poznáte z charakteru místnosti. Kuchyni si nejspíš nevyzdobíte kreslenými postavičkami z večerníčků a stejně tak dětský pokoj nevytapetujete imitací panelů nebo pohledového betonu. Obecně pak platí, že v místnosti, ve které je ustaveno více nábytku, bychom měli být s tapetami střídmější, kdežto v místnosti, jež je vzdušná, máme volnější ruku i fantazii.

3D tapety

Ozdoba i praktičnost

Mezi největší výhody tapet patří jejich praktičnost. V první řadě jejich nízká pořizovací cena, přinášející možnost ozvláštnit si pokoj za pár minut a opravdu za hubičku. V druhém případě barevnost a vzory,  kterými můžeme v pokoji čarovat. Díky světlým motivům nebo 3D potiskům může místnost rázem vypadat o něco větší, popřípadě naopak o kousek menší a mnohem útulnější.

Tapeta jako kreativní hračka? Proč ne!

Tapetování vás bude bavit. A nejen vás. Tapetováním můžete zabavit i vaše děti. Vhodné pro ně budou takzvané samolepicí tapety, jež se na zeď aplikují stejně jako jakákoli samolepka. Děti si tak mohou vlastnoručně vyzdobit svůj pokoj a stát se součástí důležitého projektu. Jen to vyzkoušejte, uvidíte tu radost. A že se dnes řada tapet vyrábí z omyvatelných materiálů, jistě oceníte především v dětském pokoji.