pneumatiky na stavební stroje

Pneu na nákladní vozy a stavební stroje: důležité aspekty

Výběr pneumatik na osobní vozidlo nedá mnoha řidičům spát a oni jsou ochotni strávit dlouhé hodiny hledáním ideálních pneumatik. Proto je s podivem, že výběr pneumatik na nákladní vozidla, stavební stroje a zemědělskou techniku je často velmi podceňován, přitom může dojít k ohrožení bezpečnosti i stability. Na co se tedy při výběru těchto pneumatik zaměřit? Vždy se ke slovu dostávají jiné parametry a faktory, pojďme se na ně proto podívat trochu detailněji!

Požadavky na pneumatiky na nákladní vozidla

Pneumatiky na nákladní vozy jsou sice dostupné v zimní variantě, ovšem důležitější jsou jiné aspekty. Byl by přece jenom nesmysl používat zimní pneumatiky, jestliže trasy nákladního vozidla směřují do jižní Evropy s vyššími průměrnými teplotami po celý rok. Mnohem podstatnější než roční období je konkrétní umístění pneumatik na nákladním vozidle. Jinými parametry se totiž vyznačují pneumatiky na návěsu, záběrové pneumatiky a podobně. K jejich výrobě je sice používána směs o stejném složení, liší se však dezénem. Další podstatný parametr je rovněž míra opotřebení, případně spotřeba palivových hmot.

Požadavky na pneumatiky na stavební stroje a zemědělskou techniku

I v případě výběru pneumatik na stavební stroje a zemědělskou techniku je na místě jistá obezřetnost. Zde je hlavním požadavkem stabilita, a to i v náročném a značně nerovném terénu. Jedině tak je možné zaručit bezpečnou manipulaci s různými stroji. Důležité kritérium představuje rovněž odolnost a dlouhá životnost. Terén s mnoha nerovnostmi totiž často způsobuje nechtěné proražení méně kvalitních pneumatik.

Společnost Nekvinda – Zemědělská technika vás přesvědčí o širokých možnostech v nabídce pneumatik určených pro nákladní vozidla nebo stavební a zemědělské stroje.