Pneu na nákladní vozy a stavební stroje: důležité aspekty

Pneu na nákladní vozy a stavební stroje: důležité aspekty

Výběr pneumatik na osobní vozidlo nedá mnoha řidičům spát a oni jsou ochotni strávit dlouhé hodiny hledáním ideálních pneumatik. Proto je s podivem, že výběr pneumatik na nákladní vozidla, stavební stroje a zemědělskou techniku je často velmi podceňován, přitom může dojít k ohrožení bezpečnosti i stability. Na co se tedy při výběru těchto pneumatik zaměřit? Vždy se ke slovu dostávají jiné parametry a faktory, pojďme se na ně proto podívat trochu detailněji!

Požadavky na pneumatiky na nákladní vozidla

Pneumatiky na nákladní vozy jsou sice dostupné v zimní variantě, ovšem důležitější jsou jiné aspekty. Byl by přece jenom nesmysl používat zimní pneumatiky, jestliže trasy nákladního vozidla směřují do jižní Evropy s vyššími průměrnými teplotami po celý rok. Mnohem podstatnější než roční období je konkrétní umístění pneumatik na nákladním vozidle. Jinými parametry se totiž vyznačují pneumatiky na návěsu, záběrové pneumatiky a podobně. K jejich výrobě je sice používána směs o stejném složení, liší se však dezénem. Další podstatný parametr je rovněž míra opotřebení, případně spotřeba palivových hmot.

Požadavky na pneumatiky na stavební stroje a zemědělskou techniku

I v případě výběru pneumatik na stavební stroje a zemědělskou techniku je na místě jistá obezřetnost. Zde je hlavním požadavkem stabilita, a to i v náročném a značně nerovném terénu. Jedině tak je možné zaručit bezpečnou manipulaci s různými stroji. Důležité kritérium představuje rovněž odolnost a dlouhá životnost. Terén s mnoha nerovnostmi totiž často způsobuje nechtěné proražení méně kvalitních pneumatik.

Společnost Nekvinda – Zemědělská technika vás přesvědčí o širokých možnostech v nabídce pneumatik určených pro nákladní vozidla nebo stavební a zemědělské stroje.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
3 nejlepší letní pneumatiky pro vozy střední třídy na rok 2018
3 nejlepší letní pneumatiky pro vozy střední třídy na rok 2018
Už několik let přináší renomovaný německý autoklub ADAC testy pneumatik a nejinak je tomu i letos. Pro rok 2018 si...
Spolehlivá ochrana před lesními škůdci
Spolehlivá ochrana před lesními škůdci
Můžete být sebevětším milovníkem všemožné zvěře, pokud vám však jedna z těchto roztomilých potvůrek začne poškozovat majetek, jde láska stranou...
Když chcete mít svůj vozový park pod kontrolou
Když chcete mít svůj vozový park pod kontrolou
Nezáleží, zda patříte mezi spediční společnosti, podnikáte v obchodu či službách anebo hledáte optimální rovnováhu využívání služebních vozidel. V těchto...