obkladový kámen

Kamenné obklady: současný trend v architektuře

Současná moderní doba přeje přírodním materiálům. Často jim dáváme přednost před umělými hmotami, které byly nedávno na svém vrcholu. Tento jev se projevuje v mnoha oborech a výjimkou není ani stavebnictví a architektura. Nejčastěji se využívá dřevo a kámen, také někdy v kombinaci se sklem. Představte si, že i váš dům nebo jeho interiér může jako mávnutím kouzelného proutku získat úplně jiný vzhled. Jak toho docílíte? Například tím, že použijete kamenné obklady.

Kámen jako součást moderního exteriéru

Kámen je materiál, který působí sofistikovaně a elegantně. Dokáže podtrhnout vzhled celého domu, který jakoby najednou více splyne s přírodou a zelení okolo. Obkladové pásky na fasádu bývají jeho nejčastější podobou. Dekorují chaty, chalupy i rodinné domy v jejich exteriéru.

Využít se dají i na zahradě jako obklad zídek, zdí teras či altánů. Využívají se u přírodních jezírek i krbů. Kamenná dlažba vypadá skvěle u venkovních bazénů. Přírodní kámen zapadne do jakéhokoliv prostředí a v podstatě s ním téměř nikdy nemůžete nic zkazit. V nabídce je v mnoha barvách a variantách a vy si jen vyberete takový druh, který bude nejlépe ladit s okolím vašeho domu.

Koupelnám i kuchyním dodá kámen nadčasovost

Obkladový kámen si své místo nachází i uvnitř objektů. Skvěle vypadá například v koupelnách, kde často bývá doplněn kamenným umyvadlem. Moderní kuchyň obložená kamenem působí velice moderně a nadčasově, i obyčejné vaření se tam stává speciální událostí. Setkat se s ním můžete také v chodbách, obývacích pokojích nebo na schodištích. Fantazii se v případě kamenných obkladů meze nekladou. Kamenné dlažby, obklady či různé jiné dekorace v jakémkoliv interiéru působí velmi prestižně a dokáží pozvednout atmosféru vašeho domova.

Ať už před vámi stojí stavba nového objektu nebo zvažujete nějaké změny v tom vašem stávajícím, nechte si poradit od interiérových designéru a zkušených architektů. Hledejte inspiraci u moderních budov, kde je materiál z kamene jejich nedílnou součástí.