Jak nejrychleji začít podnikat?

Jak nejrychleji začít podnikat?

Rozhodli jste, že založíte společnost, protože se vám naskytla příležitost, která se neodmítá. Víte, jak nejrychleji vstoupit do světa podnikatelů v ČR? Jedna z variant je prodej s.r.o. s historií i bez. Proč je tato možnost rychlejší než si založit svou vlastní firmu? Jaké jsou výhody prodeje? Nedávno jsem měla čest osobně se účastnit založení společnosti s ručením omezeným, kdybych věděla, co vím teď, volila bych rozhodně prodej.

Co vás čeká a nemine

Česká legislativa má pořád napilno. Zákony o daních a registracích se každým rokem zdokonalují. Když se prostý občan rozhodne podnikat, musí podstoupit zdlouhavý proces, aby náhodou jeho podnikání nebyla jen zástěrka pro tunelování státu.

Vaše první kroky povedou k notáři, kterému dáte všechny podstatné informace včetně ověřeného sídla firmy. Dále šupky dupky na živnostenský úřad, všem musí být jasno, jakou činnost budete vykonávat. Pak se zastavíte v bance, kde složíte základní kapitál. Kruh se uzavře opětovnou návštěvou notáře. Kde zaplatíte za kolky a samozřejmě za výkon právníka.

Jestli si myslíte, že je vyhráno, tak ani náhodou. Teď totiž následuje komunikace s finančním úřadem, která je již dnes převážně elektronická. Jako právnické osobě vám automaticky po zápisu do obchodního rejstříku založí datovou schránku. Když vás po registraci FÚ vezme na vědomí, zašle vám vaše DIČ. Přejete-li si být plátci dph dobrovolně, musíte svou činnost před úřadem písemně obhájit. Dá se říct, že pak záleží na úřednících, nakolik jsou rozumní. Můžete tedy vsadit na štěstí, anebo zvolit prodej s.r.o. s DPH a začít s komerčním provozem prakticky hned.

Pokud si zvolíte cestu menšího utrpení a společnost si koupíte, všechny tyhle věci odpadnou. Zápis a změny v OR jsou součástí placené služby zprostředkovatele. Veškerou dokumentaci účetní i daňovou dostanete k nahlédnutí již před koupí. Po zaplacení poplatků se stanete jednatelem vaší nové společnosti s veškerými pravomocemi.

K čemu je dobrá historie firmy?

Většina začínajících podnikatelů se potýká s nedostatkem finančních prostředků. Banky půjčují peníze těm, jenž mají za sebou alespoň rok nějaké činnosti s prokazatelnými příjmy. I podklady pro registraci dobrovolného plátcovství se lépe dokazují. Reference a dokončené zakázky vám mohou být ku prospěchu i v soukromých či státních tendrech. Buďte chytří a ulehčete si své podnikání už v začátku.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Balení zboží v naprostém klidu
Balení zboží v naprostém klidu
Neustále se zakládají nové internetové obchody. Ty nejlepší mají velice dobré zisky. K úspěchu vede skvělá obchodní taktika, zajímavé nabídky...
Pořiďte si nákladní a dopravní techniku s výhodnými podmínkami
Pořiďte si nákladní a dopravní techniku s výhodnými podmínkami
Neustále sháníte přívěsy a návěsy? Potřebujete konkrétní značku automobilu, protože již máte zkušenosti s těmito druhy vozidel? Nemusíte ihned sahat...
Půjčovna náklaďáků vám zachrání podnikání
Půjčovna náklaďáků vám zachrání podnikání
Kdo někdy podnikal v nákladní dopravě, moc dobře ví, že není skoro dne, kdy se něco nepokazí. Jeden týden vám...