Jaká okna vybrat? Vsaďte na kvalitu a ověřenou klasiku!

Jaká okna vybrat? Vsaďte na kvalitu a ověřenou klasiku!

Nová okna čekají na své majitele! Také vás už otravují vrzající okna, která se musí neustále natírat, a navíc jejich izolační schopnosti jsou dávno pryč? Pak je načase se obrátit na profesionály a vybrat kvalitní okna, s nimiž bude bydlení opět maximálně komfortní a přívětivé. Značková okna vás přitom nemusí finančně zruinovat, naopak dodají domovu náležitou okázalost a zvýší jeho hodnotu. Investice do oken a přirozeně též do nových dveří se jednoduše vyplatí a návratnost investic poznáte po prvním výpisu za energie.

Hlavním benefitem plastu je životnost

Drtivá většina zákazníků volí plastová okna. Jsou totiž velmi odolná, prakticky bezúdržbová a vyznačují se vynikajícími izolačními vlastnostmi i schopnostmi tlumit zvuk. Díky pestrému výběru fólií se nemusíte omezovat pouze na bílou variantu dveří, ale zvolit třeba dekor dřeva či matné barvy. Dlouhá životnost oken z plastu garantuje, že se vám návratnost investice do nich vrátí do pár let. A pozor, vrátí se vám nejen pořizovací náklady, ale též finance za energie, protože výrazně ušetříte. Chcete-li bydlet v souladu s přírodou, eventuálně máte bydlení laděno do přírodních materiálů a barev, pak vsaďte na dřevěná okna. Robustní dřevěný rám je vyrobený z mořeného dřeva, a to i v místě, kde se nachází uzavřené spoje. Proto jsou tato okna vysoce kvalitní a na první pohled vypadají dokonale. Dřevěná varianta oken hraje hlavní roli všude tam, kde je důležité pracovat s kvalitní izolací s ušlechtilým vzhledem přírodního materiálu. Nezapomínejte ale, že dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu.

Nadčasový hliník pro velké plochy

Ve stavebnictví zažívá opět obrovský boom hliník a používá se také při výrobě oken. Hliník je velmi lehký, stálý, odolný a zároveň formovatelný, takže se skvěle hodí hliníková okna pro velkoformátové použití. Jejich využití lze hledat nejen u rodinných domů, ale též komerčních prostor a veřejných budov, kde je důležité dostat maximum světla a vzdušnosti. Špaletová okna jsou dalším řešením pro milovníky klasiky, a stejně tak na místech, kde památkáři rozhodují za vás, a vy máte ve výběru svázané ruce a zároveň si chcete dopřát luxusní, bezpečná a funkční okna.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Stylové bydlení v Butovicích. Zapomeňte na paneláky!
Stylové bydlení v Butovicích. Zapomeňte na paneláky!
Nové Butovice, to je zastávka metra na žluté trase B pár stanic za Smíchovským nádražím. Jedná se o rozsáhlé sídliště...
Nábytek do dílny musí být praktický a pevný
Nábytek do dílny musí být praktický a pevný
Ono se lehce řekne, pořídíme si dílnu, ale co do ní? Bez pořádného dílenského nábytku se neobejde žádná domácí ani...
Vyberte si nábytek podle svých představ
Vyberte si nábytek podle svých představ
Hravé bydlení máte na dosah ruky! Luxusní kousky s precizním prošitím, moderní kusy nábytku i solitéry, z nichž sálá historie...