plastová okna

Jaká okna vybrat? Vsaďte na kvalitu a ověřenou klasiku!

Nová okna čekají na své majitele! Také vás už otravují vrzající okna, která se musí neustále natírat, a navíc jejich izolační schopnosti jsou dávno pryč? Pak je načase se obrátit na profesionály a vybrat kvalitní okna, s nimiž bude bydlení opět maximálně komfortní a přívětivé. Značková okna vás přitom nemusí finančně zruinovat, naopak dodají domovu náležitou okázalost a zvýší jeho hodnotu. Investice do oken a přirozeně též do nových dveří se jednoduše vyplatí a návratnost investic poznáte po prvním výpisu za energie.

Hlavním benefitem plastu je životnost

Drtivá většina zákazníků volí plastová okna. Jsou totiž velmi odolná, prakticky bezúdržbová a vyznačují se vynikajícími izolačními vlastnostmi i schopnostmi tlumit zvuk. Díky pestrému výběru fólií se nemusíte omezovat pouze na bílou variantu dveří, ale zvolit třeba dekor dřeva či matné barvy. Dlouhá životnost oken z plastu garantuje, že se vám návratnost investice do nich vrátí do pár let. A pozor, vrátí se vám nejen pořizovací náklady, ale též finance za energie, protože výrazně ušetříte. Chcete-li bydlet v souladu s přírodou, eventuálně máte bydlení laděno do přírodních materiálů a barev, pak vsaďte na dřevěná okna. Robustní dřevěný rám je vyrobený z mořeného dřeva, a to i v místě, kde se nachází uzavřené spoje. Proto jsou tato okna vysoce kvalitní a na první pohled vypadají dokonale. Dřevěná varianta oken hraje hlavní roli všude tam, kde je důležité pracovat s kvalitní izolací s ušlechtilým vzhledem přírodního materiálu. Nezapomínejte ale, že dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu.

Nadčasový hliník pro velké plochy

Ve stavebnictví zažívá opět obrovský boom hliník a používá se také při výrobě oken. Hliník je velmi lehký, stálý, odolný a zároveň formovatelný, takže se skvěle hodí hliníková okna pro velkoformátové použití. Jejich využití lze hledat nejen u rodinných domů, ale též komerčních prostor a veřejných budov, kde je důležité dostat maximum světla a vzdušnosti. Špaletová okna jsou dalším řešením pro milovníky klasiky, a stejně tak na místech, kde památkáři rozhodují za vás, a vy máte ve výběru svázané ruce a zároveň si chcete dopřát luxusní, bezpečná a funkční okna.