rektifikační terče

Jak si usnadnit výstavbu dřevěné venkovní terasy?

Patříte-li k alespoň trochu zručným domácím kutilům, pak si jistě hravě poradíte s realizací venkovní terasy ze dřeva. Ta může významně obohatit exteriér vašeho rodinného domu. K tomu, aby stavba byla skutečně precizní, je nutné zvolit nejen vhodný materiál, ale také různé pomůcky, které vám usnadní práci při samotném vytváření objektu.

Jaké dřevo na terasu?

Pokud si pokládáte otázku, jaké dřevo zvolit na terasu, je to rozhodně dobře. Nikdy není radno brát první prkna, která vám přijdou pod ruku. V současnosti se ve vybraných obchodech dají pořídit skutečně špičková prkna a hranoly, které jsou vyrobené z vysoce odolných dřevin. K nim se řadí kupříkladu sibiřský modřín, ale i mnoho dalších evropských a exotičtějších dřevin. Důležité je hranoly a prkna, která lze zakoupit třeba v e-shopu Gardina.cz, naolejovat a impregnovat.

Rektifikační terče a granulátové podložky

Při výstavbě venkovní dřevěné terasy se aktuálně dají použít různé vychytávky, díky nimž si usnadníte práci. Namátkou se jedná o rektifikační terče. Slouží k efektivnímu vyrovnání nerovností, což se hodí hlavně v momentě, kdy je váš pozemek situovaný v členitém terénu. Podobně se pak dají aplikovat také granulátové podložky, ty jsou však určené spíše pro drobnější odchylky v terénu, nikoliv tedy k celoplošnému využití.

Distanční podložky a nerezové vruty

Další praktickou pomůcku představují distanční podložky. S jejich pomocí si poradíte se správným přitažením jednotlivých hranolů a prken k sobě, aniž by to bylo na úkor přirozeného dýchání dřeva. Distanční podložky pomáhají zamezit tvorbě hniloby v důsledku hromadění vlhkosti mezi kusy dřeva.

Zapomenout nesmíte ani na zpevnění konstrukce. K tomu se mají použít speciální nerezové vruty na dřevo. Jsou k dostání ve zmíněném internetovém obchodě Gardina.cz, kde najdete i ostatní výše uvedené příslušenství. Nerezové vruty mají specifické parametry a jsou vyrobené z materiálu, kterému nevadí dlouhodobé působení vody a vlhka.