čistič interiéru auta

Jak na detailing exteriéru vozidla

Pyšnit se skutečně krásným, vyšperkovaným vozidlem může jenom málokdo. Pokud jste však za své auto už jednou utratili, vaše touha po krásném voze pravděpodobně neustále sílí. A tak se pouštíte do detailingu, respektive chcete se do tohoto kroku pustit. Pořizujete si profesionální čistič interiéru auta, také aktivní pěnu na auto, a jste dokonce připraveni s voskem v ruce udělat celkovou renovaci laku auta. Jenže najednou přicházíte do bodu, kdy nevíte, kde konkrétně začít.

Ze všeho nejdříve umyjte motorový prostor

Člověk by si myslel, že se automaticky začne vysáváním koberečků, ale ono se jde na místo, kam by pravděpodobně žádný majitel vozidla s hadříkem nešel – do motorového prostoru. Právě mytí motorového prostoru je první pod na seznamu toho, jak na dokonalý detailing exteriéru vozidla. Sice nemluvíme o nutném kroku, na druhou stranu tato část vozidla je velmi zanedbávaná, a tak bychom mohli alespoň malou chvíli právě jí věnovat. 

Přecházíme na pneumatiky

Dalším krokem jsou pneumatiky. Čištění disků kol, mytí pneumatik jako celku, popadnutí odstraňovače polétavé rzi – to vše jsou kroky, které následují za vyčištěním motorového prostoru auta. 

Pneumatiky jsou tím, co je nejvíce zaneřáděno. Právě gumy jsou v neustálém kontaktu s vozovkou a také vším, co se na ní nachází. Zejména předním je třeba věnovat pozornost. Sice můžete popadnout vapku, ale pokud se do čištění kol pustíte ručně, kola budou vypadat více k světu.

Jde se na karoserii

Během detailingu exteriéru vozidla nezapomínáme samozřejmě na samotnou karoserii. Jen málokterý řidič ji však předmývá. Mluvíme o důležitém kroku, díky kterému bude celkový detailing zas o kus efektivnější. 

Pokud karoserii vozidla předmyjete, odstraníte i sebevíc zažrané nečistoty, které byste pomocí obyčejného hadříku neumyli. Pomoct si můžete aktivní pěnou, s jejíž pomocí bude odstraňování takové špíny opět o chlup efektivnější.

Pokud máte předmyto, můžete poté popadnout tradiční přípravky na mytí vozidla. Patří sem samozřejmě autošampony, rukavice, se kterou půjde mytí hravě od ruky a vapka, kterou provedete oplach auta.