jackdaniel-honey2

Jack Daniels Honey

K létu patří voda, krásné počasí, zážitky a skvělé drinky. Mnoho lidí po celém světě by nejspíše ještě dodalo a Jack Daniel’s Tennessee whiskey. Věru, je tomu tak. I když možná Čechům přijde skotská ideální nápoj pro sychravé dny, alespoň co se týká Jack Daniels, jde o alkoholický nápoj výtečný i v horkých dnech. Proč tomu tak je? Jeho kouzlo totiž spočívá ve faktu, že nejlépe chutná vychlazený na – 18 stupňů Celsia nebo v míchaných drincích.

Jack Daniels Tennessee whiskey je jednou z nejprodávanějších skotských na světě. Alkohol se již od roku 1863 vyrábí v Lynchburgu ve státě Tennessee, v malém městečku, kde dodnes vládne prohibice.

Whiskey se vyrábí z vody, kukuřice, žita a ječmenného sladu, která si ještě dříve před uložení do vlastních vyrobených sudů z amerického bílého dubu, projde speciální technologií Charcoal Mellowing. Tento proces velmi významně ovlivní chuť i vzhled alkoholu.

Druhy Jack Daniel’s

Jack Daniel’s old No. 7

Stěžejní vlajková skotská Jack Daniels, jež se vyznačuje sytou, středně medovinovou s výrazným pomerančovým tónem. Jemnou chuť whiskey získává díky procesu Charcoal Mellowing, kdy je pozvolna překapávána přes třímetrovou vrstvu dřevěného uhlí z javoru cukrodárného a následným čtyřletým zráním v dubových sudech.

Gentleman Jack

Tato vskutku exkluzivní skotská se vyznačuje výraznou a přesto jemnou chutí připomínající ten nejluxusnější koňak. Whiskey je vyráběna dvojím překapáváním přes dřevěné uhlí. Výroba probíhá tak, že dojde k prvnímu procesu Charcoal Mellowing, uložení do sudu, kde dochází ke staření skotské a následně, ještě před stočením do láhví projde druhým Charcoal Mellowing procesem.

Jack Daniel’s Single Barrel

Poměrně nový druh whiskey Jack Daniels. Princip výroby tohoto druhu skotské spočívá v uložení whisky v tzv. vyšších patrech Barrel Houses, kde je v létě vyšší teplota a v zimě naopak nižší. Skotská je vystavená znatelným změnám teplot, čímž probíhá vyšší míra zrání, jehož výsledkem je výrazná a vyzrálejší chuť, kterou doprovází jantarová barva.

Jack Daniel’s Tennessee Honey

Jack Daniels Honey je velmi jemný likér, který se vyrábí za užití Jack Daniel’s old No. 7 a medového likéru. Pro skotskou je charakteristická jemná sladká chuť a zlatavá barva. Po napití ucítíte v ústech jemný nádech melasy, čokolády a pralinek.
Užijte si léto s drinky Jack Daniel’s Tennessee Whiskey. Vyzkoušejte některý z drinků, jehož recepty naleznete na internetu. Doporučujeme Jack and Coke, Jack and Ginger, Jack Daniel’s Manhattan, Lynchburg Lemonade, Gentleman sour, Jack Daniel’s Single Barrel, Jack Honey Lemonade a Jack Julep. Cenově dostupnou Jack Daniel’s Tennessee whiskey nyní koupíte v eshopu www.alkohol.cz.