Dětské kolo Amulet

Dětské kolo Amulet

Od kvality kola se odráží to, jak si jízdu přírodou užijete. Jestliže vyberte správně, bude požitek dokonalý, v opačném případě se budete jen trápit. Samozřejmě to platí i v případě výběru kola pro dítě. U něj je třeba si dát pozor hned na několik důležitých kritérií. Jakých a proč?

Volba správné velikosti

Při koupi dětského kola se mnoho lidí uchyluje k tomu, že koupí větší model, než je vhodné. Tlačí je k tomu domněnka, že dítě přece bude růst a jednou do velikosti kola doroste. Je to ale velká chyba, protože pokud bude dítě jezdit na větším kole, může to pro něho znamenat velké nebezpečí. Malé dítě není schopno velké kolo dobře ovládat, takže se může lehce zranit. Na trhu jsou dětská kola ve velikostech 12″ až 26″. 12″ jsou určeny pro nejmenší děti atd. Vždy je ale lepší velikost kola vyzkoušet s dítětem. Vhodné je to kolo, z jehož sedla dítě při posedu bezpečně oběma nohama dosáhne na zem.

Věnujte se bezpečnosti

Určitě je třeba dbát na materiálové provedení. Kolo by mělo mít pevnou konstrukci, ale mělo by být současně i lehké. Důležitá je kvalita brzd. Pro malé děti je lepší pořídit kolo s klasickým systémem brzdění dozadu, pro starší děti jsou vhodné čelisťové brzdy. Ty fungují bezpečněji na hliníkových ráfcích. Dětské kolo musí mít bezpečností prvky v podobě odrazek na rámu i šlapkách. Nezapomeňte ani na kvalitní helmu či chrániče loktů a kolen.

Kola Amulet jako ideální volba

Jestliže chcete mít jistotu kvality, měla by vás zajímat dětská kola Amulet 2015. Výrobce nabízí hned několik velikostí kol, vždy ve špičkovém provedení. Velmi zajímavé je kolo AMULET TEAM 20″ určené pro starší děti s přehazovačkou a odpružením na předním kole. Pro nejmenší je v nabídce AMULET MINI 16″ s ochranou řetězu a přídavnými kolečky. Nabídku najdete v e-shopu Bike Park Most nabikeparkmost.cz.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Nebraňte se právnímu zastoupení při vymáhání odškodnění. Pomůžete si!
Nebraňte se právnímu zastoupení při vymáhání odškodnění. Pomůžete si!
Už jste si také někdy řekli „Tohle se mi stát nemůže“, a ani jste se nenadáli a ono se vám...
Nejlepší místo na svatbu nebo oslavu? Rodinné vinařství na jižní Moravě!
Nejlepší místo na svatbu nebo oslavu? Rodinné vinařství na jižní Moravě!
Luxusní moravské víno, krásné prostředí, příjemní lidé a kouzelná atmosféra – tohle všechno zažijete v srdci Pálavy, na nezapomenutelném místě...
Ideální auta na hory
Ideální auta na hory
Tak jako ženy často hledají ideál mužské krásy, tak i muži touží vlastnit, popřípadě se alespoň projet v dokonalé plechové...