robotická sekačka

Honda Míímo – trochu jiný level péče o trávník

Jestli jste si kolem domu pořídili trávník, protože nemáte čas se starat o zahradu, pravděpodobně už víte, že péče o trávník zabere taky hodně času. Když je léto bohaté na srážky, tak jako to letošní, sekačka se v kůlně ani neohřeje a vy, místo toho, abyste si ve volnu trochu přispali, pobíháte po trávníku a sekáte.

Je to povinnost sice nepříjemná, ale kdo chce mít pěkný trávník, trochu toho nepohodlí snese. Do doby, než se vedle u souseda rozjede Honda Míímo. V tu chvíli začnete svou sekačku nenávidět.

Co to Míímo umí

Sekat trávník, zatímco popíjíte svou ranní kávu? Ano, to je začátek. Automatická sekačka dělá sama opravdu všechno. V sektoru ohrazeném ohradníkovým vodičem poseká trávu, kterou nechá za sebou jako mulč a vrátí se, aby se dobila na další sekání. Dokáže jednotlivé části pozemku sekat v navoleném režimu, stačí jedno počáteční naprogramování. S tím vám pomůžou specialisté z firmy Honda zahradní stroje.

Jediné, co neumí, je sekání vysoké trávy, ale vzhledem k tomu, že ji můžete nastavit na častější výjezd na trávník, nestihne tráva do výšky dorůst.

Robotická sekačka s mnoha dalšími přednostmi

Honda míímo je extrémně tichá, takže vás nejen neruší při té ranní kávě, můžete ji klidně nechat sekat v noci.

Je bezpečná, nemusíte se bát kontaktu s dítětem nebo s domácím mazlíčkem. Robotické sekačky jsou konstruované tak, že se při dotyku s jiným předmětem zastaví a zastaví se i nože, které změní směr a pokračují v práci. Nože zastaví, i když sekačku zvednete ze země. Tím, že nůž končí daleko od plastového těla sekačky, nemůže dojít k žádnému úrazu.

Při kontaktu nožů s překážkou (například kámen), se nože ohnou a zase vrátí zpět – nezlomí se. Automatické sekačky zvládají pojezd v koncích a v pohodě sekají i na šikmých plochách.

Výčet všeho, co tyto stroje dokážou, by byl dost dlouhý a je až neuvěřitelné, kam konstruktéři z Hondy posunuli možnosti v sekání trávy. Honda Míímo vás nejlépe přesvědčí v akci. A pak už nebudete nikdy chtít jinou.