kávovar

Dokonalá káva ve vaší domácnosti

Výjimečná svou chutí, typická svým aroma a povzbuzující svými účinky. Přesně taková je káva – nápoj, který má své nezastupitelné místo v našem každodenním životě. V některých zemích, třeba v Turecku nebo Řecku, tvoří nedílnou součást tamní kultury a servíruje se jako uvítací drink. V našich krajích se sice takovou pozicí chlubit nemůže, ale přesto nechybí ani na našem stole. Ať už si vonící šálek dopřáváme ráno k snídani, cestou do práce, po obědě k něčemu sladkému, venku s přáteli nebo doma v křesle s oblíbenou knihou v ruce, vždy do nás dovede již s prvním douškem vnést pohodovou atmosféru a všeobjímající klid.

Chuť rozhoduje

Sortiment je víc než široký, každý si tak může zvolit nápoj přesně podle své chuti. Trh vychází vstříc všem kávomilcům, kteří se nebojí objevovat nejrůznější novinky a sledují aktuální trendy. S rostoucí kávovou osvětou, která u nás v posledních letech probíhá, se stále více z nás zajímá také o její původ a především samotnou přípravu. Pro docílení kvalitního nápoje totiž nestačí jen do šálku nasypat instantní směs a zalít ji horkou vodou. Chcete-li pozvednout chuť černého moku na vyšší úroveň, pak si obstarejte kvalitní surovinu a pořiďte výkonný kávovar. Rozdíl bude patrný hned na první ochutnání. Nemusíte patřit k věhlasným odborníkům a degustátorům, zkoumat, jestli je vzhled a barva odpovídající, kyselost dostatečně jemná a aroma zřetelné. Stačí, když se budete řídit podle jednoho jediného kritéria – vaší chuti.

Univerzální a multifunkční pomocník

Protože si většina z nás chce dopřát šálek vonící pochoutky nejenom v kavárnách, ale také v pohodlí svého domova, staly se kávovary naprosto nedílnou součástí téměř každé domácnosti. Největší oblibu si získaly pákové kávovary, které si zamilovali všichni milovníci tohoto černého „povzbuzováku“. Umožňují jim totiž vyladit nápoj k naprosté dokonalosti, chce to však trochu cviku. Pokud mezi kávové experty zrovna nepatříte, nevadí. Lahodné kafé vytvoříte i bez mnohaletých zkušeností, odborných znalostí a manuální zručnosti, a to díky univerzálnímu kávovaru ES-250K od společnosti Orava. Právě ten totiž umožňuje připravit nápoj z mleté kávy, kapslí i všech druhů porcované kávy. Díky tomu, že disponuje tlakem 20 barů, tedy o 5 barů víc než běžné kávovary, si můžete užít intenzivnější chuť a bohatou krémovou pěnu. Tak, dopřejte si svou chvilku klidu plnými doušky!