hra Jihočesko

Vraťte se do dětských let a hrajte si chytře

Chcete si otestovat své vědomosti, zažít kupu legrace a tak trochu se vrátit zpět do dětských let? Možná také s nostalgií vzpomínáte na nestárnoucí „Člověče, nezlob se“ a opakované pokusy o dosažení cíle, když vás spoluhráč vykopl těsně před ním? Zábavní hry a vědomostní kvízy od našich dětských vítězství a proher urazily dlouhou cestu. Dnes si můžete vybrat z celé řady deskových dobrodružství, při nichž si osvěžíte paměť, zapojíte mozkové závity, a hlavně vypnete od každodenních starostí.

Jak dalece znáte Jihočesko?

Absolutní herní novinkou se nedávno stala hra Jihočesko, která spolehlivě posoudí vaše znalosti o této oblasti. Ať už vyrážíte na hory, chytat bronz do exotické země, nebo se chystáte uspořádat domácí party, rozhodně ji mějte při ruce. Možná překvapíte sami sebe, nebo naopak zjistíte, že byste si měli rozšířit obzory. Ať tak či onak, určitě se nebudete nudit!

Body za vědomosti

Po startu na českobudějovickém náměstí již není návratu zpět. Postupně procházíte jednotlivými okrsky Jižních Čech, jež jsou rozděleny do několika dalších políček. Kromě bílých políček, najdete na hrací ploše také zelená políčka charakteristická záludnými otázkami. Za každou správnou odpověď získáváte body, a o ty tady přece jde! Hráč, který má na konci klání nejvíce bodů, vyhrává! Šanci na vítězství můžete zvýšit také stoupnutím na pole označeném písmenem „A“. V tomto případě máte pouhou jednu minutu na pantomimické ztvárnění výrazu obsaženém na příslušné kartičce. Abyste si však připsali další bod k dobru, musí vámi předváděný jev či slovo některý ze soupeřů uhádnout.

Pobavte se pantomimou

Hra Jihočesko je určena nejvýše čtyřem hráčům. Pakliže se sejdete v hojnějším počtu, zahrajte si pouze aktivity a s nimi spojenou pantomimu. Jistě si procvičíte nejen mimické svaly, ale také vaši bránici. O legraci totiž skutečně nebude nouze! A nezapomeňte – není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!