Chiptuning v otázkách a odpovědích

Chiptuning v otázkách a odpovědích

Co všechno jste chtěli vědět o chiptuningu? Díky následujícím otázkám a odpovědím si jistě vše důkladně ujasníte.

Je možné upravit každé vozidlo?

Zde nejsou žádná výraznější omezení, takže lze bez problémů upravit většinu vozidel. Omezení se však může týkat těch vozidel, kde už z výroby nejsou příliš velké tolerance v rámci výkonu motoru, ale také spotřeby paliva, emisí a dalších parametrů. I v takovém případě lze však většinou výkon zvýšit, i když v omezené míře.

Nedojde k poškození motoru?

Pečlivé provedení chiptuningu by v žádném případě nemělo způsobit poškození motoru a souvisejících částí. Je tedy nutné zhodnotit stav motoru, k čemuž dopomůže změření výkonu před zvýšením a ověření údajů v technickém průkazu. Takto je možné určit, do jaké míry lze výkon zvýšit. Není radno podcenit ani celkovou diagnostiku vozidla.

Jak moc lze zvýšit výkon motoru?

Ve většině případů je možné výkon motoru zvýšit až o třicet procent, aniž by to mělo negativní dopad na jeho stav. Riziko představuje neodborný zásah, který nebere v potaz technický stav vozidla a snaží se pouze zvýšit výkon motoru za každou cenu. Výsledkem může být poškozená převodovka, filtr pevných částic nebo turbodmychadlo.

Nezvýší se spotřeba palivových hmot?

Mnoho řidičů se možnosti chiptuningu brání v obavě ze zvýšení spotřeby palivových hmot. Přitom se jedná o naprosto mylné přesvědčení, neboť jedním z vedlejších aspektů chiptuningu je nižší spotřeba paliva, která může klesnout až o patnáct procent.

Vztahuje se na provedené úpravy nějaká záruka?

Předpokladem spolehlivě provedeného chiptuningu je bezesporu poskytnutá záruka, která by měla být v případě seriózních firem samozřejmostí. Díky tomu je možné požádat o opravu nebo uvedení řídicí jednotky do původního stavu. Přece jenom je nutné pamatovat na to, že každé auto má svá specifika a limity.

Jak je to dostupností chiptuningových služeb?

Dostupnost se neustále zlepšuje, což dokládá například i možnost chiptuningu v Olomouci. Můžete mít jistotu, že i v Olomouci chiptuning nepředstavuje sebemenší komplikaci.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Prodej a pronájem nákladní techniky pro vaše podnikání
Prodej a pronájem nákladní techniky pro vaše podnikání
Při podnikání firma i jednotlivec stále řeší otázku peněz. Jak vhodně investovat, aby byly výsledky co nejlepší? Vezměte si třeba...
Nejlepší letní pneu: Continental PremiumContact™ 6
Nejlepší letní pneu: Continental PremiumContact™ 6
Tak jako mnozí jiní, i já jsem se musela pustit do výběru nových letních pneumatik pro svůj osobní automobil Peugeot...
Nebraňte se právnímu zastoupení při vymáhání odškodnění. Pomůžete si!
Nebraňte se právnímu zastoupení při vymáhání odškodnění. Pomůžete si!
Už jste si také někdy řekli „Tohle se mi stát nemůže“, a ani jste se nenadáli a ono se vám...